چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
هجمه بی دلیل به قطعه سازان بزرگ، آب در آسیاب دشمن ریختن است
۱۰:۳۳ | ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
persiakhodro2
عضو کمیسیون انرژی مجلس:

هجمه بی دلیل به قطعه سازان بزرگ، آب در آسیاب دشمن ریختن است

پرشین خودرو: باید در تمام زمینه ها به خصوص صنعت خودرو و قطعه سازی از ایجاد انحصار جلوگیری کنیم تا فضای کسب و کار رقابتی شود زیرا آینده موفق صنایع ما در گرو فعالیت در فضای رقابتی است.

به گزارش پرشین خودرو، علی گلمرادی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان این مطلب و با توجه به لزوم استقلال و خودکفایی در حوزه های صنعتی، به اهمیت فعالیت قطعه سازان کشور در شرایط سخت تحریم اشاره کرد و گفت: حمایت و مراقبت از قطعه سازان و تولیدکنندگان بزرگ داخلی برای رونق صنعت خودروسازی یک ضرورت است و چنانچه شرکت های قطعه سازی با مشکل مواجه شده و موفق نشوند بطور حتم صنعت خودروی ما شکست خواهد خورد.

وی افزود: باید برای توسعه قطعه سازان و رفع مشکلات و حاشیه های ایجاد شده برای آنها تلاش کنیم و و فضای مزیت رقابتی را برای آنها ایجاد کنیم. از جمله شرکت هایی که توانمندی های بسیار خوبی داشته و می تواند در این فضا به رونق صنعت خودرو و قطعه سازی کشور کمک کند گروه قطعه سازی عظام است.

نماینده دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: گروه عظام با توجه به سوابق و پیشینه و نقش آفرینی که در سنوات گذشته در صنعت خودرو کشور داشته است باید بیشتر تقویت شده و مورد توجه واقع شود. به تازگی مطالب و مواضعی در ارتباط با آنها شکل گرفته که این گونه حواشی و هجمه برای صنعت خودرو کشور همانند سم است و آب در آسیاب دشمنان ریختن است.

 

هجمه به قطعه سازان بزرگ


گلمرادی افزود: باید در کنار مشکلات به نقاط قوت هر مجموعه نیز توجه ویژه داشته باشیم و البته به منظور رفع مشکلات نیز گام برداریم، اما نباید رفتار ما به گونه حذفی باشد یعنی به جای اینکه مجموعه ای را تقویت کرده و مشکلات را مرتفع کنیم ساده ترین کار این باشد که آنها را کنار بگذاریم.

وی تاکید کرد: ما به شدت نیازمند توسعه در حوزه قطعه سازی به خصوص شرکت هایی استخوان دار و باسابقه مانند عظام و ... هستیم. چنانچه شرکتی مانند عظام با مشکل مواجه شود در واقع مدیریت کشور در حوزه صنعت زیر سوال می رود. ما کشوری هستیم که امروز با مسائل و مشکلات خیلی جدی مواجه هستیم و فشارها و بار تحریم ها بر روی دوش کشور سنگینی می کند، بعد ما با ایجاد حواشی بی پایه داشته هایمان را نیز از دست می دهیم. اینها در واقع روش ها و رویه های غلطی است که باید اصلاح شود.

نماینده مردم بندر امام خمینی(ره) و امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تمام کسانی که خواسته یا ناخواسته و به هر دلیلی موجب می شوند تا شرکت های این چنینی آسیب ببینند باید این کار را متوقف کنند.

نظر بینندگان
!
!
!