سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
قیمت نفت در هفته نخست سال جدید میلادی
۱۲:۳۵ | ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
اجاره خودرو

قیمت نفت در هفته نخست سال جدید میلادی

پرشین خودرو: قیمت نفت خام پس از آن که گفت‌وگوهای تجاری میزان نگرانی‌ها از کاهش رشد اقتصاد جهانی را کاهش داد،‌ حدود دو درصد افزایش پیدا کرد اما با اعلام افزایش شدید در مخازن سوخت آمریکا، منافع حاصل از این افزایش تحت تاثیر منفی قرار گرفت.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، معاملات روزانه نفت خام برنت با افزایش یک و ۹۸ صدم درصدی معادل یک دلار و ۱۱ سنت به ۵۷ دلار و شش سنت در هر بشکه رسید.

معاملات نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت نیز با افزایش یک و ۸۵ صدم درصدی معادل ۸۷ سنت به هر بشکه ۴۷ دلار و ۹۶ سنت رسید. قیمت دو نفت خام مذکور در بالاترین سطح خود افزایش چهار درصدی را تجربه کرده‌اند.

قیمت این دو نفت خام پس از افت شدید در سال گذشته در هفته نخست سال جدید به رغم بیانیه‌های اخیر که باعث افزایش نگرانی‌ها از کاهش رشد اقتصاد جهانی شد، سود چشمگیری را تجربه کرده است.

قیمت نفت خام برنت حدود ۹ و سه دهم درصد و نفت خام وست تگزاس حدود پنج و هشت دهم درصد سود کسب کردند.

پس از بیانیه اخیر اداره اطلاعات انرژی آمریکا مبنی بر افزایش شدید ذخایر بنزین همزمان با اقدام پالایشگاه‌های بازیافت به بالا بردن سطح میانگین تولید خود به ۹۷ و دو دهم درصد که بالاترین میانیگین ثبت شده در این برهه زمانی از سال جدید است، قیمت نفت روند کاهش سود را طی کرده است.

در این بیانیه‌ها آمده است که ذخایر بنزین به شش میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه و ذخایر فرآورده‌های نفتی تقطیر از جمله نفت دیزل و روغن دیزلی به ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه افزایش یافته است. این در حالی است که کمتر از دو میلیون بشکه برای افزایش در هر یک از این دو فراورده نفتی پیش‌بینی می‌شد

نظر بینندگان
!
!
!