سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
خودران «تویوتا» با زاویه دید 360 درجه را بشناسید
۰۱:۱۹ | ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
اجاره خودرو
/اختصاصی/

خودران «تویوتا» با زاویه دید 360 درجه را بشناسید

پرشین خودرو: از سال 2015 تاکنون، کمپانی خودروسازی تویوتا در حال توسعه وسایل نقلیه خودران بوده و حالا یک گام به واقعیت نزدیک تر شده است.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، موسسه تحقیقاتی تویوتا که به طور خلاصه تحت عنوان "TRI" شناخته می شود، سرپرست توسعه فناوری‌های پیشرفته این کمپانی خودروسازی ژاپنی خواهد بود که در حال حاضر مهم ترین پروژه آن توسعه و راه اندازی سیستم های رانندگی خودکار برای محصولات تویوتا و زیرمجموعه های آن خواهد بود.

 

حال این شرکت در نمایشگاه بین المللی علم و فناوری CES که در شهر لاس وگاس برگزار شده است، یک گام به تحقق پروژه خود نزدیک شده و از خودروی لکسوس LS با تجهیزات پیشرفته رانندگی خودکار رونمایی کرده است.

 

تویوتا

 

اولین چیزی که در پروژه تویوتا جلب توجه می‌کند، استفاده از محصولات "لکسوس" و خودروی LS 600hL برای توسعه و آزمایشات اولیه این طرح خواهد بود که حالا تحت عنوان "TRI-P4" معرفی شده و برای تبدیل کردن آن به یک اتومبیل خودمختار، از سیستم نظارت 360 درجه در قسمت های مختلف بدنه استفاده شده است که شامل اسکنرهای مختلف بر روی اتومبیل بوده و تا محدوده 200 متر را برای تشخیص موانع پوشش می دهد.

 

تویوتا

 

این خودرو از 4 اسکن قدرتمند LIDAR استفاده می‌کند تا بتواند اشیاء تاریک و یا مواردی که به سختی دیده می‌شوند را تشخیص دهد و داده های لازم را برای تصمیم گیری ارسال کند. تشخیص اجسام کوچک در نزدیکی اتومبیل هم توسط سنسورهای پایین بدنه انجام خواهد شد که 2 مورد آن بر روی گلگیرهای جلو اتومبیل و همچنین یک عدد بر روی سپر عقب نصب شده است تا پوشش 360 درجه ایجاد کند.

 

شرکت خودروسازی تویوتا امیدوار است که بتواند پروژه P4 را تا بهار امسال توسعه داده و بتواند تست های رانندگی آن را در جاده های عمومی انجام دهد.

نظر بینندگان
!
!
!