پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۷:۰۹ | ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
انتشار تصویر طرح نهایی استارشیپ
۰۷:۰۹ | ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
اجاره خودرو

انتشار تصویر طرح نهایی استارشیپ

پرشین خودرو: ایلان ماسک مدیرعامل شرکت فضایی "اسپیس‌ایکس" بالاخره تصویری از طرح نهایی فضاپیمای "استارشیپ"(Starship) که قبلا "BFR" نامگذاری شده بود را در حساب کاربری توییتر خود منتشر کرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، بر کسی پوشیده نیست که شرکت فضایی اسپیس‌ایکس(SpaceX) در حال ساخت و سرهم‌بندی فضاپیمای آزمایشی خود موسوم به "استارشیپ" است. اما برای همگان سوال بود که این فضاپیما در نهایت چه شکلی خواهد بود؟


سرانجام امروز "ایلان ماسک" طرح مفهومی نهایی این فضاپیما را در حساب کاربری توییتر خود منتشر کرد و با این تصویر نشان داده است که فضاپیمای تکمیل شده چگونه خواهد بود.

این تصویر به عنوان یک نمونه اولیه به طرز شگفت آوری زیبا است که با این بدنه پر زرق و برق به نظر می‌رسد با الهام از فیلم‌های علمی-تخیلی طراحی شده است.

این موشک آزمایشی قامت کوتاه‌تری نسبت به طرح ابتدایی یعنی "BFR" دارد و بدون پنجره است و برای پرواز زیرمداری در نظر گرفته شده است تا مقدمات ماموریت‌های سال 2020 را فراهم کند.

احتمالا برای دیدن پرواز این فضاپیما لازم نیست زیاد منتظر بمانیم، زیرا اسپیس‌ایکس در حال حاضر انتظار دارد که آن را در ماه مارس یا آوریل یعنی حدود 6 ماه قبل از تصمیم اولیه خود به پرواز درآورد.
 

موشک

 


این موشک در حال حاضر در منطقه‌ای به نام بوکا چیکا واقع در ایالت تگزاس آمریکا در حال مونتاژ است.

اسپیس‌ایکس می‌خواهد در ماه مارس یا آوریل این موشک را به ارتفاعات مدار زیرین زمین بفرستد تا پایداری سیستم‌های آن را در فضا آزمایش کند.

گفته می‌شود که پروازهای مداری برای این فضاپیما برای سال 2020 برنامه‌ریزی شده‌اند.

استارشیپ کلید راهیابی به مرحله بعدی برنامه‌های اسپیس‌ایکس است. این شرکت قصد دارد از این مدل به عنوان فضاپیمای اصلی خود استفاده کند و در نهایت جایگزین موشک‌های "فالکون9" و "فالکون هوی" خواهد شد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!