دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۴۶ | ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
افزایش غلظت ذرات معلق در هوای تهران
۱۰:۴۶ | ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
اجاره خودرو

افزایش غلظت ذرات معلق در هوای تهران

پرشین خودرو: مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است، گفت: فردا (۱۸ دی) هم به دلیل افزایش غلظت آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق، هوای پایتخت برای گروه‌های حساس ناسالم خواهد بود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، حسین شهبازی افزود: بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی امروز (۱۷ دی) در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد بود و طی برخی ساعات به‌ویژه بعدازظهر کاهش نسبی در غلظت برخی آلاینده‌ها مشاهده می‌شود.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود تا صبح فردا (۱۸ دی) وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق پایتخت در آستانه شرایط نامطلوب برای گروه‌های حساس قرار داشته باشد و در طول روز بر غلظت برخی آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق به طور نسبی افزوده شود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در ادامه گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، با افزایش تدریجی سرعت باد طی امروز (۱۷ دی) برای برخی ساعات وزش باد به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی و شمال غربی انتظار می‌رود. هر چند این شرایط پابرجا نخواهد بود و از شبانگاه از میزان ناپایداری جوی کاسته می‌شود.

به گفته شهبازی، فردا (۱۸ دی) به‌تدریج همراه با تغییر وضعیت جوی در بعدازظهر، برخی ساعات همراه با وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه خواهد بود. همچنین دما تا روز آینده روند کاهشی خواهد داشت و در برخی ساعات به دمای صفر درجه سانتیگراد می‌رسد.

وی افزود: در حال حاضر میانگین کیفیت هوای تهران ۱۲۱ و در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

در هوای ناسالم برای گروه‌های حساس که به رنگ نارنجی نشانه‌گذاری می‌شود، مقدار (AQI) بین ۱۰۱ تا ۱۵۰ قرار می‌گیرد و در نتیجه آن گروه‌های حساس اثرپذیری بیشتری از آلودگی هوا خواهند داشت.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!