سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
آشنای با دو مصیبت‌ شهری!
۱۲:۲۵ | ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
اجاره خودرو

آشنای با دو مصیبت‌ شهری!

پرشین خودرو: معاون مطالعات و برنامه ریزی معاونت حمل و نقل سازمان ترافیک، گفت: در بسیاری از مواقع عدم توجه به قوانین حمل و نقل باعث ‌شود تا زیرساخت های موجود در این حوزه به صورت مطلوب مورد بهره برداری قرار نگیرند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، محبوبه ذاکری با اشاره به نقش موثر اجرای قانون در تمامی موضوعات اجتماعی، گفت: در حالت کلی تمامی مردم جهان در حوزه مدیریت و رعایت قوانین شهری جایگاه یکسانی دارند، با این تفاوت که برخی از جوامع با تکیه بر پیشینه فرهنگی خود قوانین مختلف را در شهر خود نهادینه کرده اند.

وی با اشاره به این که بسیاری از قوانین با اجرای سفت و سخت در جامعه نهادینه می شوند، اظهار داشت: موضوع بستن کمربند ایمنی در خودروهای داخل شهر در دهه های گذشته ایران امری دور از ذهن به شمار می آمد، در حالی که اجرای قانون محکم در این حوزه موضوع کمربند ایمنی را به امری بدیهی مبدل کرده است.

 

آلودگی هوا

 


معاون مطالعات و برنامه ریزی معاونت حمل و نقل سازمان ترافیک ادامه داد: در بسیاری از مواقع عدم توجه مردم به قوانین حمل و نقل باعث می شود تا زیرساخت‌های موجود در این حوزه به صورت کامل و مطلوب مورد بهره برداری قرار نگیرند.

محبوبه ذاکری ادامه داد: ترافیک و آلودگی هوا از جمله مصیبت‌های شهری هستند که امروزه در تهران ایجاد شده اند.

وی با بیان این که خودروی شخصی آسان ترین راه برای جابجایی است، عنوان کرد: متاسفانه امروزه در سطح شهر تهران درصد بسیار بالایی از خودروها به صورت تک سرنشین فعالیت می کنند.

بر اساس گزارش سایت شهرنوشت، معاون مطالعات و برنامه ریزی معاونت حمل و نقل سازمان ترافیک با اشاره به این که از هر ۳ نفر در تهران یک نفر مالکیت خودروی شخصی را بر عهده دارد، عنوان کرد: عدم پاسخگویی سیستم حمل و نقل عمومی به نیازهای مردم از جمله مواردی است که باعث رشد خودروهای تک سرنشین می شود.

نظر بینندگان
!
!
!