سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
تخصیص سوخت به ناوگان باری براساس باربرگ در حال اجراست
۱۵:۴۷ | ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
persiakhodro2

تخصیص سوخت به ناوگان باری براساس باربرگ در حال اجراست

پرشین خودرو: معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: فرآیند تخصیص سوخت عملکردی به ناوگان باری درون شهری براساس باربرگ در حال اجراست.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، از سازمان شهرداری ها و دهیاری ها، مهدی جمالی نژاد روز دوشنبه افزود: با آغاز طرح یکپارچه دریافت سند حمل بار شهری و حومه ای (باربرگ)، برای نخستین بار از ابتدای دی امسال میزان سهمیه سوخت دیزل برای ناوگان باری شهری بالای 10تن بر اساس باربرگ های صادر شده محاسبه و به این ناوگان تخصیص داده شد.

وی ادامه داد: از بیستم آبان اخذ باربرگ یا همان سند حمل بار شهری به ازای هر حمل بار در سطح شهر برای همه ناوگان باری با ظرفیت بالای 10 تن الزامی شد و با توجه به توافقات صورت گرفته با شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران سهمیه سوخت عملکردی براساس باربرگ های اتخاذ شده محاسبه و تخصیص می یابد و سهمیه سوخت پایه این ناوگان به مرور کاهش خواهد یافت.
جمالی نژاد افزود: یکی از الزامات دریافت باربرگ، داشتن پروانه‌ فعالیت برای خودرو است در صورتی که راننده خودرو نیز دارای پروانه اشتغال معتبر باشد، 15 درصد به سهمیه سوخت عملکردی محاسبه شده افزوده می‌شود.

 

حمل ونقل

 

وی گفت: به منظور تشریح جزییات موضوع مرتبط با تخصیص سوخت عملکردی به ناوگان باری درون شهری براساس باربرگ و موضوع پایش شاخص های حمل و نقل و ترافیک شهری، دوره آموزشی تخصصی حمل و نقل عمومی و ترافیک 19دی از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با حضور دبیران شورای ترافیک شهرهای استان ها، نمایندگان شهرداری های مراکز استانها و مدیران عامل سازمان های حمل و نقل همگانی کشور در تهران برگزار می شود.
بر اساس گزارش سازمان شهرداری ها و دهیاری ها، مالکان و رانندگان ناوگان برای دریافت پروانه فعالیت و اشتغال می توانند به سایت www.utcms.ir مراجعه کنند.
مالکان و رانندگان ناوگان باری از دو روش مراجعه به اپلیکیشن تلفن همراه یا وب سایت به نشانی www.BaarBarg.ir می توانند به ازای هر حمل بار در سطح شهر به دریافت باربرگ اقدام کنند و همچنین خودروهایی که درجا کار می‌کنند یا مبدا و مقصدهای متعددی دارند، می توانند باربرگ روزانه دریافت و باربرگ روزانه برای فعالیت های حمل بار طی یک روز مشخص صادر می شود و یک روز اعتبار دارد.
همچنین فعالان بخش حمل و نقل بار درون شهری در سراسر کشور می‌توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر به سامانه باربرگ به نشانی www.BaarBarg.ir مراجعه یا با شماره 75492000-021 تماس بگیرند.

نظر بینندگان
!
!
!