چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
فعالیت هندی‌ها در بندر چابهار آغاز شد
۱۰:۱۵ | ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
اجاره خودرو

فعالیت هندی‌ها در بندر چابهار آغاز شد

پرشین خودرو: مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اعلام آغاز رسمی فعالیت هندی‌ها در بندر چابهار، گفت:‌ طی ۹ ماه ابتدایی امسال عملیات بندر در چابهار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، بهروز آقایی در با اشاره به این‌که از هفته گذشته سرمایه‌گذار هندی کار خود را در بندر چابهار آغاز کرد، اظهار کرد:‌ بر این اساس اولین کشتی حامل ذرت وارداتی نیز در بندر چابهار تخلیه شد.

وی با بیان این‌که قرارداد آغاز شده به صورت اجاره 1.5 ساله است که پس از تامین زیرساخت‌های لازم و خرید تجهیزات قرارداد 10 ساله آغاز خواهد شد، افزود:‌ به دلیل آن‌که بندر چابهار از تحریم‌ها معاف شده مشکلی برای خرید تجهیزات مورد نیاز وجود ندارد.

 

چابهار

 

وی با تاکید بر این‌که حضور هندی‌ها در بندر چابهار به ترافیک بار و کالا در این منطقه کمک می‌کند، تصریح کرد: از سوی دیگر واردات کالای ترانزیتی به مقصد کشورهای CIS و افغانستان تسهیل می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان همچنین با اشاره به رشد عملیات بندر در چابهار گفت: طی 9 ماه ابتدایی امسال عملیات بندر در چابهار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد افزایش یافته است.

نظر بینندگان
!
!
!