چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
بزرگ‌ترین موتور هواپیمای جهان تولید شد
۲۰:۱۳ | ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
اجاره خودرو

بزرگ‌ترین موتور هواپیمای جهان تولید شد

پرشین خودرو: شرکت هواپیماسازی بوئینگ بزرگ‌ترین موتور هواپیمای جهان را برای نصب بر روی یک هواپیمای بوئینگ مدل 777 ایکس تولید کرده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، شرکت هواپیماسازی بوئینگ بزرگترین موتور هواپیمای جهان را برای نصب بر روی یک هواپیمای بوئینگ مدل 777 ایکس تولید کرده است. این موتور از نوع فنجت است و دو تای آن در دو طرف هواپیمای مذکور نصب می شود.

تولید هواپیمای مذکور در رنتون واشنگتن هنوز ادامه دارد و شرکت جنرال الکتریک نیز در این زمینه با بوئینگ همکاری دارد. انتظار می رود پرواز با هواپیمای مذکور در اواخر سال 2019 ممکن شود.
 

هواپیما

 


ساخت نمونه اولیه هواپیمای بوئینگ 777X از سال 2017 آغاز شده است. هواپیماهای پهن پیکر مذکور برای طی کردن مسافت های طولانی به کار گرفته می شود و موتورهای آنها نه تنها بزرگ‌ترین موتورهای هواپیماهای جت محسوب می‌شوند، بلکه از نظر کارآیی نیز مقرون به صرفه ترین موتورهای هواپیماهای جهان هستند.

قرار است اولین بوئینگ مجهز به موتورهای یادشده برای پرواز از نیویورک به سنگاپور به کار گرفته شود. حداقل قیمت چنین هواپیمایی 350 میلیون دلار خواهد بود و این هواپیما قادر به طی مسافتی 16100 کیلومتری می باشد. تعداد مسافران چنین هواپیمایی بین 350 و 425نفر است. مجموع طول بال هواپیمای 777X به 72 متر می رسد.

بخشی از اجزای این موتور هواپیمای جدید با چاپگر سه بعدی تهیه شده و این کار هم موجب کاهش هزینه های تولید و هو باعث کاهش وزن موتور می شود.

نظر بینندگان
!
!
!