پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
پرده ای که با دستور بالا و پایین می رود
۲۳:۳۴ | ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
اجاره خودرو

پرده ای که با دستور بالا و پایین می رود

پرشین خودرو: یک شرکت سازنده لوازم خانگی از تولید پرده کرکره ای هوشمندی خبر داده که خود در مورد میزان بالا و پایین رفتن و مقدار بسته شدن کرکره ها تصمیم می گیرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، این پرده کرکره ای های هوشمند که توسط شرکت سوئدی IKEA تولید شده اند، قرار است در ماه فوریه در کشورهای اروپایی عرضه شوند.

پرده های یادشده با هوم کیت اپل، گوگل هوم، الکسای آمازون و برخی دستیارهای صوتی هوشمند تولیدی دیگر شرکت ها سازگاری دارند و لذا به صورت صوتی هم قابل کنترل و بالا و پایین کردن هستند. البته انتقال دستورات به آن با نصب یک ابزار کوچک مربعی شکل در کنار آن صورت می گیرد.

این سیستم از باتری های قابل شارژ از طریق پورت یو اس بی بهره می گیرد و یک اپلیکیشن هم برای کنترل آن با استفاده از گوشی هوشمند در نظر گرفته شده است.

کنترل بی سیم این پرده ها کنترل دقیق میزان نور در حال ورود به اتاق را ممکن می کند. از سوی دیگر پرده های یادشده با بررسی شرایط اتاق و فعالیتی که در آن در حال انجام است، ممکن است از طریق حسگرهایشان به تشخیص خود از تابش نور شدید آفتاب جلوگیری کنند.

همچنین می توان به گونه ای برنامه ریزی کرد که این پرده ها در ساعتی خاص بالا رفته یا پایین بیایند. دو مدل این پرده در ابعاد ۶۰ در ۱۹۵ سانتیمتر و ۱۴۰ در ۱۹۵ سانتیمتر، ۱۱۳ و ۱۸۱ دلار قیمت دارند.

نظر بینندگان
!
!
!