یكشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۳۲ | ۱۳۹۱/۰۲/۰۲
محبوبیت پورشه از بی.ام.و بیشتر شد
۱۲:۳۲ | ۱۳۹۱/۰۲/۰۲

محبوبیت پورشه از بی.ام.و بیشتر شد

پرشین خودرو: در سال گذشته 563 دستگاه انواع خودروهای پورشه وارد ایران شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، براساس آمار گمرك ایران در سال گذشته 563 دستگاه انواع خودروهای پورشه به ارزش بیش از 49.8 میلیون دلار وارد ایران شد.

خودروهای پورشه عمدتا از امارات وارد ایران شدند. تعداد بسیاری محدودی از این خودرو نیز از طریق بحرین، اتریش و آلمان وارد ایران شدند. مدلهای وارداتی پورشه به ایران شامل پانامرا،‌ كاین،‌ باكستر، كررا و‌ كیمن می‌شوند. پورشه برنامه خود را برای سال جاری واردات 800 دستگاه از خودروهایش به ایران اعلام كرده بود.

چندی پیش مدیر روابط عمومی پورشه از قصد این شركت برای خروج از ایران تحت فشارهای آمریكا خبر داد. هرچند نماینده پورشه در تهران این خبر را تكذیب كرد. از سوی دیگر فاكس نیوز نیز چند روز پیش از فروش 17 میلیون دلار شركت خودروسازی پورشه در ایران طی تنها چند ماه گذشته خبر داد.

واردات بیش از 500 دستگاه پورشه به ایران طی یك سال اتفاقی بی‌سابقه محسوب می‌شود. به طوری كه فروش پورشه در ایران حتی از شركت بی.ام.و نیز پیشی گرفته است. این در حالی است كه بی.ام.و نسبت به پورشه سابقه بسیاری بیشتری در زمینه فعالیت در بازار خودروی ایران دارد. فروش بی.ام.و در ایران در سال گذشته حتی به نصف فروش پورشه هم نرسید.

پیشی گرفتن پورشه از بی.ام.و در بازار ایران می‌تواند نشان‌دهنده دو موضوع باشد. یكی این‌كه تمایل ثروتمندان ایرانی برای خرید خودروهای گران‌قیمت‌تر بیشتر شده است و دیگر این‌كه با خروج شركتی مانند بی.ام.و، شركت پورشه از فرصت استفاده كرده و تا حدودی سهم این شركت را در بازار ایران به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایسنا، نگاهی به آمار نشان می‌دهد كه خودروهای لوكس و فوق‌ لوكس وارداتی سهم بسیار ناچیزی در بازار خودروی ایران دارند، به‌ طوری كه حتی قطع واردات این خودروها هیچ تاثیری بر بازار خودرو ایران نخواهد داشت. پیشتر نیز حجم واردات خودروهای بی‌.ام.و و بنز به ایران كاهش یافته بود كه این اتفاق تاثیر چندانی بر بازار خودروها در ایران نگذاشته بود.

اخیرا پژوسیتروئن، بزرگترین خودروساز فرانسه تحت فشارهای آمریكا از توقف صادرات قطعاتش به ایران خبر داد كه در پی این تصمیم یكی از كارخانه‌های پژو در فرانسه به تعطیلی كشیده شد. با این وجود رنو - دیگر خودروساز بزرگ فرانسه - بر ادامه‌ حضورش در بازار و صنعت خودروسازی ایران تاكید كرده است.

برچسب ها:
پورشه
نظر بینندگان
!
!
!