شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
بررسی ستاره های کوتوله برای تخمین عمر جهان
۲۳:۱۷ | ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
اجاره خودرو

بررسی ستاره های کوتوله برای تخمین عمر جهان

پرشین خودرو: ستاره شناسان از شناسایی هزاران ستاره در حال تبدیل به کریستال های یخ خبر داده اند و افزوده اند که این اتفاق برای خورشید نیز رخ خواهد داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، البته خورشید هنوز برای رسیدن به این مرحله راه درازی را در پیش دارد و بررسی ها حاکیست حدود 10 میلیارد سال طول خواهد کشید تا خورشید سوزان به ستاره ای یخ بسته و کریستالی مبدل شود.


ستاره


بررسی هایی که در این زمینه در دانشگاه Warwick صورت گرفته حاکیست که ستاره ها بعد از پایان منابع انرژی درونیشان به کوتوله هایی سفید مبدل شده و سپس به کریستال هایی یخی مبدل می شوند و نقاط مختلف آسمان از آنها پوشیده می شود.

تا به حال اطلاعات موجود در این زمینه در حد نظریه پردازی باقی مانده بود، اما حالا شواهدی عینی برای اثبات این نوع نظریه پردازی ها به دست آمده است. افزایش اطلاعات موجود در مورد ستاره های کریستالی و نحوه یخ بستن آنها تخمین عمر ستاره های مختلف و به دست آوردن داده های بیشتر در مورد عمر جهان را امکان پذیر می کند.

ستاره شناسان برای جمع آوری اطلاعات بیشتر در این زمینه 15 هزار ستاره کوتوله سفید را انتخاب کرده اند که فاصله آنها با زمین در حدود 300 سال نوری است و در تلاش هستند بر مبنای رنگ و میزان روشنایی عمر ستاره های مذکور را تخمین بزنند.

اطلاعات اولیه ای که در این زمینه به دست امده حاکیست که ستاره های یادشده 2میلیارد سال از عمر خود را پشت سر گذارده اند که معادل 15 درصد از سن کهکشان راه شیری است و بر همین اساس گمانه زنی در مورد عمر مفید ستاره های کهشکان راه شیری نیز آغاز شده است.

نظر بینندگان
!
!
!