چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۴۲ | ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
حمایت از قطعه سازان بزرگ در برابر حاشیه سازی ها
۱۳:۴۲ | ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
اجاره خودرو
عضوکمیسیون برنامه و بودجه مجلس خواستار شد:

حمایت از قطعه سازان بزرگ در برابر حاشیه سازی ها

عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری در راستای حمایت از کالای ایرانی گفت: در حالی امسال، سال حمایت از تولید ملی و اشتغال نامگذاری شده است که متاسفانه صنعت خودرو و قطعه سازی ما با مشکلات بسیاری در تولید مواجه است و چنانچه این مشکلات مرتفع نشود منجر به تعطیلی واحدهای صنعتی و بیکاری صدها هزار نفر از هموطنان خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو، منصور مرادی، با بیان این مطلب افزود: متاسفانه شرکت های خودروسازی به دلیل زیان ده بودن، قادر به جبران هزینه های خود نیستند و این موضوع به یک چالش اصلی در صنعت خودرو تبدیل شده است.


وی در ادامه به لزوم جلوگیری از خودتحریمی ها و انحصار در صنعت خودرو و قطعه سازی کشور اشاره كرد و گفت: شرکت های بزرگ تولیدکننده قطعات در کشور مانند گروه قطعه سازی عظام باید در برابر کسانی كه برای آنها حاشیه سازی می كنند مورد حمایت قرار گیرند تا بتوانند به فعالیت تولیدی و اشتغال زایی خود در کشور ادامه دهند.

مرادی متذکر شد: متاسفانه امروز شاهد هستیم برخی افراد حقیقی یا حقوقی با هدف ایجاد انحصار به دنبال خارج کردن شرکت عظام از حوزه تامین صنعت خودرو هستند تا بتوانند در فضای انحصاری در حوزه خودرو قیمت ها را به میل خود افزایش داده و موجب افزایش قیمت تمام شده خودرو شوند که این موضوع باعث ایجاد نگرانی در مردم می شود زیرا باید خودرو را با قیمت گزاف خریداری کنند.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت باید با اعطای یارانه های مناسب به قطعه سازان ضمن حمایت از صنعت خودرو و اشتغالزایی، از افزایش بی رویه قیمت ها و به تبع آن نارضایتی مردم جلوگیری کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر لزوم حمایت از صنعت خودرو و قطعه سازی و حجم بالای اشتغالزایی این صنایع اظهار کرد: دولت می تواند به روش های مختلف از جمله تخصیص ارز و کاهش مالیات به این صنعت کمک کرده و مانع از افزایش بی رویه قیمت خودرو شود تا این شرکت ها توانایی ثابت نگاه داشتن قیمت ها را داشته باشند.

مرادی خاطرنشان کرد: وزیر صمت با حضور در مجلس شورای اسلامی اعلام كرد كه تا کنون تلاش های زیادی برای حفظ و ادامه حیات صنعت خودرو و قطعه سازی کشور انجام شده است و از این پس نیز قطعا وزارت صمت حامی این صنعتگران خواهد بود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!