یكشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
مدل توسعه مناسب برای صنعت خودرو
۱۰:۲۶ | ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
کرمان 2
/اختصاصی/

مدل توسعه مناسب برای صنعت خودرو

پرشین خودرو: ایران، كم و بیش تلاش هایی برای توسعه صنعت خودرو داشته اما سرعت و نحوه اجرای آن در مقایسه با كشورهای آسیایی روندی كندتر را طی كرده است.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، امروزه صنایع خودروسازی به عنوان آینه تمام نمای توسعه اقتصادی کشور محسوب شده و نقش به سزائی در به حرکت در آوردن چرخ اقتصادی کشور دارد، اما مطالعه گذشته و حال این صنعت حاکی از آن است که به رغم تلاش های صورت گرفته در انتقال اثربخش فناوری و رسیدن به استانداردهای قابل قبول در کسب رضایت مشتریان داخل و حضوری پایدار در بازارهای بین المللی، فعالان این صنعت با چالش های مختلفی مواجه هستند.

لذا با توجه به گستره سرعت تحولات جهانی و کمرنگ شدن مرزهای اقتصادی، ضروریست که مدیران و متخصصان در صنایع خودروسازی کشور ضمن عارضه یابی وضعیت موجود، مدل مناسبی را ارائه کنند تا به تدریج امکان فعالیت این صنعت در بازارهای رقابتی با گسترش بیشتری فراهم شود.

مطالعه مدل های توسعه صنعت خودرو در كشورهای آسیایی نشان می دهد دولت ها برای صنعت خودرو اهمیت ویژه ای قائلند. ایران نیز كم و بیش تلاش هایی برای توسعه صنعت خودرو داشته اما سرعت و نحوه اجرای آن در مقایسه با این كشورها روندی كندتر را طی كرده است.

برای یافتن مدل توسعه مناسب صنعت خودروی ایران، شاید بد نباشد نگاهی به عوامل رشد یکی از قدرت های نوظهور صنعت خودروسازی جهان داشته باشیم. کشوری که هر چند قدمت زیادی در صنعت خودروسازی ندارد اما با انتخاب سیاست های صحیح توانسته است خود را به عنوان یکی از قطب های خودروسازی جهان معرفی کند.

خودروهای تولید چین توانسته است با بیشترین رشد و توسعه در صنعت خودروسازی، نظر کارشناسان این حوزه را به عنوان مدل توسعه ای مناسب به خود جلب کند.

به كارگیری سیاست های سرمایه گذاری و مالی در صنعت خودروی چین

سند اهداف توسعه صنعت خودروی چین در سال ۱۹۹۴ تدوین شد و صنایع خودرو و موتورسیكلت را پوشش می داد و هدف اصلی آن اصلاح ساختار این صنعت به منظور دستیابی به مقیاس اقتصادی تولید بود. برای رسیدن به این منظور ایجاد مؤسسات و بنگاه های اقتصادی بزرگ، تخصصی شدن صنعت خودرو، بهره برداری بهینه از ظرفیت ها و كنترل مركزی صنعت در دستور كار قرار گرفت و مالیات صفر درصد، در اولویت قرار دادن صنعت خودرو در واگذاری سهام و فروش اوراق مشاركت بلندمدت، حمایت برای دریافت وام و حمایت های مالی بین المللی از آنها مد نظر قرار گرفت.

دولت چین شركت ها را در جهت ایجاد مراكز توسعه محصول با به كارگیری از دانش خارجی و به كارگیری و ترویج فناوری های الكترونیك حمایت كرد. در بخش سیاست های مالی و سرمایه گذاری، دولت چین شركت ها را در جهت تأمین منابع مالی از مؤسسات مالی غیر بانكی، سرمایه گذاری در بخش قطعه سازی و افزایش سرمایه از طریق سهام تشویق كرد.

دولت چین اجازه سرمایه گذاری خارجی را تنها در شرایطی می داد كه آن شركت ها از نام تجاری معتبر و دانش فنی لازم و همچنین شبكه بین المللی بازاریابی و توزیع برخوردار باشند و در كشور چین مركز تحقیق و توسعه داخلی تأسیس کنند.

چین به هیچ عنوان اجازه واردات خودروهای دست دوم و بازسازی آنها را نداده است و تولید به روش SKD و FCKD در چین به طور كلی ممنوع است. دولت چین كاهش مصرف سوخت و انرژی و آلایندگی را مورد حمایت قرار می دهد و مكانیزم های تشویقی برای خرید خودروی داخلی در نظر می گیرد و از همه مهمتر در مسائل فروش خودرو دخالت نكرده و تنها با ایجاد زیرساخت های مناسب و سیاست گذاری های صحیح مانع بروز دلالی و واسطه گری می شود.

كشورهای دیگر همچون هند، تركیه و برزیل نیز کمابیش توانستند مانند چین با تدوین چنین اسنادی با هدف توسعه صنعت خودرو، خود را در میان کشورهای مطرح صنعت خودروسازی قرار دهند. در ایران نیز ما سند توسعه صنعت خودرو مصوب سال 1379 را در اختیار داریم که به صورت تئوری شرایط رشد و توسعه این صنعت را مهیا ساخته است.

 

توسعه مناسب صنعت خودرو


در صنعت خودرو، گام های موثر زیادی برای رشد و توسعه برداشته شده است که به دلایلی آن چنان که باید به چشم نیامده است که در این میان می توان حجم بالای مشکلات در خاورمیانه را از مهمترین دلایل آین موضوع به شمار آورد.

نتیجه این مشکلات موجب شده است تا با وجود سند توسعه صنعت خودرو و حمایت هایی همچون ممنوعیت های واردات خودرو، وضع تعرفه سنگین بر خودروهای وارداتی و الزام داخلی سازی برای شرکای خارجی، آن چنان که شایسته است به موفقیت دست پیدا نکرده باشیم. اما اینها بدان معنی نیست که در صنعت خودروسازی بیکار نشسته و تنها شاهد پیشرفت کشورهای همسایه و رقیب بوده باشیم.

در صنعت خودروسازی ایران کارهای زیادی در راستای رشد و توسعه خودروسازی انجام شده است و می توان گفت مدل مناسب توسعه در صنعت خودرو ایران وجود دارد. زیرساخت های مناسب در چند دهه اخیر ایجاد شده و توان مهندسی و تکنولوژی های لازم برای پیشرفت موجود است. و تنها لازم است یکبار دیگر فعل خواستن را از نو صرف کنیم و با تکیه بر خودباوری و ایمان داشتن به "ما می توانیم" مسیر دست یافتن به صنعت خودرویی پویا و مدرن را هموار سازیم.

نظر بینندگان
!
!
!