چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
افتتاح پارک شناور ساخته شده از زباله
۰۲:۳۱ | ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
persiakhodro2

افتتاح پارک شناور ساخته شده از زباله

پرشین خودرو: در هر دقیقه معادل بار یک کامیون پلاستیک زباله به اقیانوس ریخته می شود. برای حل این مشکل روشی خلاقانه به کار گرفته شده که از آلودگی محیطی نیز می کاهد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، در هر دقیقه معادل بار یک کامیون پلاستیک زباله به اقیانوس ریخته می شود. برای حل این مشکل روشی خلاقانه به کار گرفته شده که از آلودگی محیطی نیز می کاهد.

یکی از این راه حل ها اجرای طرحی موسوم به طرح پارک بازیافتی است که در قالب آن با استفاده از زباله های پلاستیکی شناور بر روی آب پارک های کوچکی ایجاد می شوند.

ایده یادشده طی پنج سال گذشته در بسیاری از شهرهای اروپا اجرایی شده و بر اساس آن از زباله های پلاستیکی برای ایجاد جزایری کوچک و پارک مانند به کار گرفته می شوند.

 

راه آهن

 


ایده اولیه اجرای طرح یادشده در سال 2014 در رتردام هلند مطرح شد و به منظور اجرای آن بنیادی به نام جزیره بازیافتی و شرکتی به نام ویم با یکدیگر همکاری کردند. هدف از اجرای طرح مذکور آن بود که جلوی ریخته شدن هر گونه زباله پلاستیکی به دریای شمال از طریق رودخانه های هلند گرفته شود.

پلاستیک های شناور بر روی آب در هلند بلوک های مختلفی را شکل داده اند و حالا این پارک ها به جاذبه های گردشگری در قلب برخی شهرها مبدل شده اند. یکی از این پارک ها که در جولای سال 2018 افتتاح شد 140 متر مربع مساحت داشت و قرار است 5 پارک پلاستیکی مشابه نیز افتتاح شوند که در مجموع جزیره ای با وسعت 190 متر مربع را شکل خواهند داد.

نظر بینندگان
!
!
!