چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
تاثیر اجرای طرح تُن-کیلومتر در افزایش قیمت حمل بار
۱۰:۰۴ | ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
اجاره خودرو

تاثیر اجرای طرح تُن-کیلومتر در افزایش قیمت حمل بار

پرشین خودرو: رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به اینکه تا کنون تنها ۱۰ درصد از نیاز لاستیک کامیون داران تامین شده است، گفت: اجرای طرح تُن-کیلومتر در افزایش قیمت حمل بار تأثیر می‌گذارد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از میزان، عبدالهاشم حسن‌نیا در خصوص آخرین و ضعیت کامیون‌داران برای دریافت لاستیک بیان کرد: مشکل کمبود لاستیک کامیون‌ها را به شدت از سوی وزارت صمت پیگیری می‌کنیم و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به شدت پیگیر موضوع لاستیک کامیون‌ها است.

وی در ادامه افزود: امیدواریم وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت برای حل مشکل لاستیک همکاری‌های لازم را انجام دهد.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به آموزش‌های لازم برای اجرای تُن-کیلومتر تصریح کرد: آموزش‌های لازم برای طرح تُن-کیلومتر در سراسر کشور را از ماه گذشته آغاز و اجرای آن را به سراسر استان‌ها ابلاغ کرده‌ایم و با انجام آموزش‌های لازم در سراسر کشور مشکلی در روند اجرای این طرح ایجاد نخواهد شد.

 

کامیون

 


حسن نیا با اشاره به اینکه اجرای طرح تُن-کیلومتر در افزایش قیمت حمل بار تأثیر خواهد گذاشت، گفت: سعی خواهیم کرد با اجرای صحیح طرح تن - کیلومتر یک تعادلی در بخش کرایه‌های کامیون‌داران ایجاد کنیم که یکی از اصلی‌ترین مشکلات این بخش به شمار می‌آید.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در حال حاضر تنها ۱۰ درصد نیاز لاستیک کامیون داران تامین شده است، اظهار کرد: تا کنون تنها ۱۰ درصد لاستیک مورد نیاز کامیون‌داران تأمین شده و این درحالی است که بسیاری از کامیون‌ها به دلیل نبود لاستیک و قطعات لوازم یدکی زمین گیر شده‌اند.

حسن نیا خاطر نشان کرد: مشکل لاستیک کامیون‌داران و طرح تن-کیلومتر از اصلی‌ترین نیاز‌های کامیون‌داران طی چند ماه گذشته بوده که همین کمبود باعث اعتراض آن‌ها شده است، امیدواریم سازمان راهداری و وزارت صنعت، معدن و تجارت در این حوزه همکاری‌های لازم را انجام دهند و در این حوزه باید سایر دستگاه‌ها نیز همکاری کنند.

نظر بینندگان
!
!
!