یكشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۲۱ | ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
استفاده از ربات برای کاهش تخلفات رانندگی در هند
۱۲:۲۱ | ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
اجاره خودرو

استفاده از ربات برای کاهش تخلفات رانندگی در هند

پرشین خودرو: هند که با افزایش تخلفات رانندگی و ترافیک در کلان شهرها مواجه است در نظر دارد با استفاده از ربات راهنمایی و رانندگی جرایم و تخلفات رانندگی را در کلان شهرها کاهش دهد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، 'پونا' نخستین شهری در هند خواهد بود که مقامات قصد دارند از یک ربات به نام 'رودیئو' برای کنترل ترافیک استفاده کنند.
به گفته مقامات،این ربات با حرکت در خیابان های این شهر ضمن اخطار به متخلفان،آنها را جریمه می کند.
راهنمایی و رانندگی هند اعلام کرد در صورت موفقیت آمیز بودن این طرح ،از ربات برای کنترل ترافیک در شهرهای دیگر نیز استفاده می شود.
هند با کمبود پلیس راهنمایی و رانندگی روبرو است و این نیرو اغلب با انتقاد های فراوان مبنی بر فساد و عدم اجرای صحیح قوانین روبرو شده است.
این ربات توسط شرکت 'اس پی رباتیک ' در شهر پونا ساخته شده است. ربات 'رودیئو' مجهز به یک صفحه نمایشگر 'ال ای دی' برای نمایش پیام های راهنمایی و رانندگی مانند ' از کلاه کاسکت استفاده کنید'، ' از چراغ قرمز عبور نکنید' و دیگر پیغام های اخطار خواهد بود. همچنین دست های مکانیکی این ربات طوری طراحی شده اند که پیام های ایست را به رانندگان خودرو ها منتقل می کنند. سنسور های نصب شده بر روی این ربات از برخورد آن با موانع جلوگیری می کنند.
بر اساس داده های منتشر شده از سوی دولت هند، در سال 2017 روزانه 56 عابر پیاده در جاده ها و خیابان های هند کشته شده اند.
در میان ایالت های هند، تامیل نادو با سه هزار و 507 نفر دارای بیشترین موارد مرگ عابران پیاده در جاده ها دارد
پس از این ایالت، ماهاراشترا (1831 نفر) و آندرا پرادش (1379 نفر) به ترتیب بیشترین آمار تلفات عابران پیاده در مسیر های رفت و آمد را داشته اند.
در شهر های بزرگ هند مسیر های عابر پیاده اغلب توسط خودرو های پارک شده مسدود شده اند که این امر عابران پیاده را مجبور می کند تا در خیابان ها رفت و آمد کنند.
اخیرا بانک جهانی در گزارشی اعلام کرد که در شهر های بزرگ هند از جمله دهلی نو، بمبئی و چنای ،مسیری برای عابران پیاده ،موتورسیکلت و دوچرخه در نظر گرفته نشده است.
سالانه بیش از 150 هزار نفر در هند بر اثر سوانح جاده ای جان خود را از دست می دهند. این آمار به معنی مرگ روزانه 400 نفر در جاده های هند است .
کارشناسان علت تلفات بالای سوانح رانندگی در هند را ،سرعت غیر مجاز موتورسیکلت ها ،مجهز نبودن خودروها به کیسه هوا و کیفیت پائین جاده ها و نبود پلیس کافی می دانند.
دهلی نو یکی از کشور های امضا کننده پیمان برزیل در مورد امنیت جاده ها است و بر اساس این پیمان هند متعهد شده است تا سال 2020 آمار تصادفات و مرگ و میر جاده ای خود را تا 50 درصد کاهش دهد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!