جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۱:۱۸ | ۱۳۹۱/۰۲/۰۳
بنز همچنان برند لوکس محبوب ایرانی ها
۱۱:۱۸ | ۱۳۹۱/۰۲/۰۳
اجاره خودرو

بنز همچنان برند لوکس محبوب ایرانی ها

پرشین خودرو: شركت خودروسازی بنز با وجودی كه چند سال پیش از قصد خود برای خروج از ایران خبر داده بود، اما آمار نشان می‌دهد كه این خودروساز آلمانی همچنان بزرگترین خودروساز فعال در بازار خودروهای لوكس ایران است.

به گزارش «پرشین خودرو»، براساس آمار گمرك ایران در سال گذشته بالغ بر هزار و 163 دستگاه انواع خودروهای بنز به ارزش بیش از 65.9 میلیون دلار وارد ایران شد. با این میزان واردات بنز بزرگترین خودروساز لوكس فعال در بازار ایران طی سال گذشته بوده است. بنز همچنین از سایر رقبای آلمانی خود فروش بیشتری در ایران داشته است.

در بین خودروسازان آلمانی پس از بنز، پورشه با واردات 563 دستگاه خودرو به ارزش 49.8 میلیون دلار در رده دوم قرار گرفت و بی.ام.و باواردات 262 دستگاه خودرو به ارزش 17.1 میلیون دلار سوم شد.

در بین خودروسازان لوكس آلمانی شركتهای آئودی، بنتلی و بوگاتی هیچ فعالیتی در ایران ندارند و آماری از واردات خودروهای این برندها در گمرك ایران به ثبت نرسیده است. این در حالی است كه سال گذشته 16 دستگاه خودروی اپل به 251 هزار دلار وارد ایران شد.

به گزارش ایسنا، اپل واحد اروپایی شركت خودروسازی آمریكایی جنرال‌موتورز است.

همچنین سال گذشته چهار دستگاه خودروی اسمارت متعلق به شركت دایملر وارد ایران شد. نكته جالب اینجاست كه سال گذشته بزرگترین خودروساز آلمان و اروپا یعنی فولكس‌واگن هیچ فعالیتی در بازار خودروهای وارداتی ایران نداشت و واردات تنها یك دستگاه از خودروهای ساخت این شركت در آمار گمرك ایران به ثبت رسیده است.

به این ترتیب می‌توان نتیجه گرفت كه سال گذشته بیش از 133 میلیون دلار انواع خودروهای آلمانی وارد ایران شد كه در این بین بنز بیشترین سهم را به خود اختصاص داد. از نكات جالب توجه در واردات خودروهای آلمانی به ایران طی سال گذشته می‌توان به واردات دو دستگاه خودروی بنز ضد گلوله برای سركنسولگری‌های تركیه در تبریز و ارومیه اشاره كرد.

برچسب ها:
بنز
نظر بینندگان
!
!
!