جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۰۰:۴۷ | ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
قوانین سختگیرانه کانادا برای استفاده از پهپاد
۰۰:۴۷ | ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
اجاره خودرو

قوانین سختگیرانه کانادا برای استفاده از پهپاد

پرشین خودرو: اداره حمل و نقل کانادا قوانین جدیدی را تصویب کرده که مالکان پهپادهایی که بین 250 گرم تا 25کیلوگرم وزن دارند را مجبور به ثبت تولیداتشان می کند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، اداره حمل و نقل کانادا قوانین جدیدی را تصویب کرده که مالکان پهپادهایی که بین 250 گرم تا 25کیلوگرم وزن دارند را مجبور به ثبت تولیداتشان می کند.

در بخش دیگری از این قوانین تصریح شده که افرادی که پهپادهای مذکور را هدایت می کنند باید حداقل 14 سال سن داشته باشند و یا شهروند کانادا یا ساکن دائم این کشور باشند.
 

پهپاد

 


نکته دیگر اینکه مالکان پهپادها باید برای هدایت آنها گواهینامه و مجوزی خاص دریافت کنند که مستلزم شرکت در یک امتحان آنلاین است. سوالات این امتحان در مورد نحوه هدایت پهپادهاست.

علاوه بر این پهپادها حق ندارند در ارتفاعی بیش از 400 پا یا 120 متر به پرواز درآیند و حتما باید در معرض دید فرد کاربر باشند. همچنین افراد حق ندارند پهپاد خود را در نزدیکی فرودگاه ها، محل وقوع رویدادهای خاص و سانحه دیده و غیره به پرواز درآورند.

قوانین مذکور از اول ژوئن امسال عملیاتی می شوند و افراد متخلف تا 3000 دلار جریمه می شوند. اگر این تخلفات از سوی صاحبان مشاغل انجام شود رقم جریمه ممکن است به 15 هزار دلار هم برسد.

نظر بینندگان
!
!
!