یكشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۲۴ | ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
نگاهی به عملکرد چهل ساله صنعت هوایی ایران
۱۱:۲۴ | ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
اجاره خودرو

نگاهی به عملکرد چهل ساله صنعت هوایی ایران

پرشین خودرو: دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: بزرگترین دستاورد صنعت هوایی انقلاب اسلامی، افزایش تعداد ایرلاین‌ به ۱۸ شرکت و تعداد ناوگان به ۳۱۰ فروند است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از باشگاه، مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی  با بیان اینکه حوزه هوایی از سال ۵۸ تحت تحریم‌های آمریکا قرار داشته است، گفت: با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده در صنعت حمل و نقل، ایران توانست ناوگان حوزه حمل و نقل هوایی خود را توسعه دهد.

وی ادامه داد: در طول این مدت، صنعت حمل و نقل ایران سرمایه جدیدی را در این حوزه به کار گرفت به طوری که در اوایل انقلاب، ایران تنها ۲ شرکت هواپیمایی داشت، اما هم‌اکنون بعد از گذشت چهل سال، ۱۸ شرکت هواپیمایی در ایران به صورت مستمر فعالیت می‌کنند.

سامانی اظهار کرد: در اوایل انقلاب ۲۵ ناوگان هوایی در اختیار ایران بود، اما هم‌اکنون تعداد ناوگان‌ هوایی ایران به ۳۱۰ فروند رسیده و این امر با توجه به فشار آمریکا و تحریم‌ها یک دستاورد بسیار بزرگ در این بخش به شمار می‌رود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: در زمان برجام با وجود آن که تحریم‌ها برداشته شده بود، اما اجازه تقویت و گسترش صنعت حمل و نقل هوایی داده نمی‌شد و ایران تنها با تکیه بر توانمندی‌های خود توانست ناوگان حمل و نقل هوایی را نوسازی کند.

 

صنعت هوایی

 


وی با اشاره به اینکه صنعت حمل و نقل هوایی ایران روی پای خود ایستاد، گفت: در سال گذشته ۳۲ میلیون پرواز داخلی و خارجی از فرودگاه‌های ایران انجام شد و این امر تنها به توانمندی متخصصان داخلی صورت گرفته است.

سامانی اظهار کرد: پیش از انقلاب در حوزه تعمیر و نگهداری قطعات هواپیما به کشور‌های خارجی وابسته بودیم، اما هم‌اکنون تمامی قطعات رده بالای هواپیما توسط متخصصان داخلی تعمیر و نگهداری می‌شود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه حمایت‌های دولت و نظام در این بخش نقش مؤثری در بهبود صنعت حمل و نقل هوایی کشور دارد، افزود: باید به بخش هوایی همانند سایر بخش‌ها توجه بیشتری شود و حمایت‌های دقیق‌تری از این حوزه صورت گیرد، از سوی دیگر حوزه حمل و نقل هوایی نیازمند تدوین بودجه بیشتری بوده تا شاهد درخشش بیشتر در صنعت حمل و نقل هوایی باشیم.

نظر بینندگان
!
!
!