سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۲:۰۵ | ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
ترخیص ۴۰ درصد واگن‌های مترو در گرو پرداخت عوارض
۱۲:۰۵ | ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
اجاره خودرو
دبیر کمیسیون عمران شورای شهر تهران خبر داد:

ترخیص ۴۰ درصد واگن‌های مترو در گرو پرداخت عوارض

پرشین خودرو: دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به ترخیص قطعات ۱۰ رام قطار، گفت: تاکنون ۳۰ درصد از قطعات ترخیص و مجوز ترخیص ۳۰ درصد دیگر نیز اخذ شده و به زودی ترخیص می‌شود، اما ترخیص ۴۰ درصد باقی مانده منوط به پرداخت ۷۰ میلیارد تومان عوارض گمرک است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از میزان، علی کرونی اظهار داشت : قطعات به‌مرور وارد شرکت واگن سازی تهران می‌شوند که امیدواریم با همت شرکت واگن سازی، ماهانه یک قطار به خطوط تزریق شود.

دبیر کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه با ورود این قطار‌ها دیگر عملاً قطاری وارد خطوط نخواهد شد، گفت: تنها در صورتی که ۶۳۰ دستگاه واگن از سوی وزارت کشور تامین شود می‌توانیم به کاهش سرفاصله حرکت قطار‌ها امیدوار باشیم که قطعاً به این دوره مدیریت شهری نمی‌رسد، چراکه هنوز قرارداد آن عملیاتی نشده و طبق قرارداد، اولین سری واگن‌ها ۲۰ ماه پس از انعقاد قرارداد وارد خواهند شد.

 

مترو

 

 


وی با اشاره به وجود برخی مشکلات در خصوص عدم عملیاتی شدن قرارداد وزارت کشور، خاطرنشان کرد: احتمالاً این قرارداد پایان سال عملیاتی شود که با احتساب ۲۰ ماه زمان مشخص شده در قرارداد، در خوشبینانه‌ترین حالت اولین سری واگن‌ها اواخر سال ۹۹ خواهد رسید.

کرونی درمورد بهره برداری از واگن‌های جدید در خطوط مترو توضیح داد: این واگن‌ها بر اساس نیازسنجی و اولویت خطوط مترو، تخصیص خواهند یافت که به نظر می‌رسد؛ ۳ رام قطار برای خط ۷، ۲ رام قطار برای خط ۶ و مابقی هم به خط ۳ تزریق شود.

وی تصریح کرد: تامین واگن‌های مترو باید یکی از اولویت‌های معاونت حمل و نقل ترافیک باشد، برای تهران واجب‌تر از واگن نداریم چراکه بحران سرفاصله قطار‌ها روز به روز عمیق‌تر می‌شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!