یكشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
پرشین خودرو
رباتی که با نور شارژ می‌شود!
۰۵:۴۱ | ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
ایرانسل2

رباتی که با نور شارژ می‌شود!

پرشین خودرو: پژوهشگران آمریکایی، نوعی ربات با قابلیت حمل بار ابداع کرده‌اند که به کمک نور شارژ می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، پژوهشگران آمریکایی قصد دارند ربات‌های نسل بعد را برای کمک به انجام دادن وظایف دشوار به کار گیرند. با کمک ربات‌های سبک‌وزن و فشرده که قابلیت درک کردن دارند، کارهایی مانند اکتشافات فضایی بسیار ساده‌تر انجام خواهند شد.

این موضوع که پیشرفت‌های صورت گرفته در مورد علم رباتیک عملی می‌توانند به بهبود در انجام وظایف کمک کنند، بر کسی پوشیده نیست. سیستم‌های رباتیک نرم زیست تقلیدی، یکی از جدیدترین دستاوردها هستند که تاکنون در حوزه‌های پیشرفته سلامت به کار رفته‌اند.

با وجود این، ربات‌ها در انجام دادن وظایف پایه‌ای مانند حمل بار، عملکردی ضعیف‌تر از انسان‌ها دارند. سیستم اسکلتی- عضلانی انسان‌ها و حیوانات که از استخوان‌های خشک و ماهیچه‌های انعطاف‌پذیر ساخته شده، به آنها کمک می‌کند بارهای سنگین را بردارند. ربات‌ها معمولا چنین سیستمی را در بدن خود ندارند اما در عوض، ترکیباتی از مواد خشک و نرم را شامل می‌شوند.

ربات جدید هیبریدی که مبتنی بر سیستم‌ کش‌بستی است، از ستون‌های سفت فشرده و الیاف عضلانی نرم مصنوعی ساخته شده که برای غلبه بر بسیاری از مشکلات طراحی شده‌اند. این ربات می‌تواند از سیستم اسکلتی- عضلانی حیوانات تقلید کند و انرژی را در سراسر ساختار خود پراکنده سازد. این ویژگی، قابلیت حمل بار را برای ربات فراهم می‌کند. نکته جالب دیگر در مورد ربات هیبریدی این است که با نور کنترل می‌شود.

الیاف عضله مصنوعی، از ترکیب الاستومر کریستال مایع و نانولوله کربن تشکیل می‌شوند که در مجاورت با نور، تغییر شکل می‌دهند. اتصال چهار الیاف به پایانه هر یک از ستون‌ها، به شکل‌گیری یک ربات بیست‌وجهی منجر می‌شود. وزن ربات به خاطر فضاهای خالی وسیع میان ساختار آن، به طور قابل توجهی کم است.

هنگامی که ربات در معرض تابش نور قرار می‌گیرد، می‌تواند در چندین جهت و روی چندین سطح از جمله سطوح ماسه‌ای و شنی به چرخش درآید و عملکرد خود را در محیط‌های پیچیده نشان دهد. امکان حمل بار تا 7.5 برابر وزن، نشان می‌دهد که هیچ مانعی بر سر راه حرکت این ربات وجود ندارد.

اجاره خودرو
kerman2
برچسب ها:
رباتشارژ
نظر بینندگان
!
!
!