سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
ساخت کارخانه لوتوس در کشور چین آغاز شد
۱۱:۰۸ | ۱۳۹۷/۱۱/۰۱
اجاره خودرو
/اختصاصی/

ساخت کارخانه لوتوس در کشور چین آغاز شد

پرشین خودرو: با توجه به گزارش رویترز، کمپانی خودروسازی لوتوس بعد از راه اندازی کارخانه جدید خود در شهر ووهان چین، به تولید محصولات خود در این کشور ادامه می دهد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، برخی از شرکت های معروف جهانی که در آستانه ورشکستگی قرار گرفته و یا فعالیت آنان با مشکلات زیادی همراه بوده است، توسط خودروسازان و سرمایه داران بزرگ چینی خریداری شده و به طرز شگفت انگیزی احیا شده‌اند که نمونه آن می تواند شرکت خودروسازی ولوو و یاحتی MG باشد که بعد از تصرف مالکیت آنان توسط خودروسازان چینی به موفقیت های جدیدی در عرصه بین المللی رسیده اند.

حال شرکت خودروسازی لوتوس هم به چنین سرنوشتی دچار شده و پیش بینی می شود که محصولات آینده این شرکت توانایی رقابت با خودروسازان بزرگی همچون فراری و لامبورگینی را طبق برنامه ریزی این شرکت داشته باشند.

 طبق گفته خبرگزاری های رسمی همچون رویترز، کمپانی خودروسازی "جیلی" به عنوان مالک جدید شرکت خودروسازی لوتوس معادل 1.3 میلیارد دلار برای راه اندازی یک کارخانه جدید برای لوتوس سرمایه گذاری کرده است و به دنبال جذب مهندسین و کارگران زیادی برای فعالیت در سایت‌های تولیدی خود است. البته این موضوع تاکنون توسط خود جیلی مطرح نشده است، اما رویترز اعلام کرده است که باتوجه به شواهد اقدام به انتشار این خبر کرده است.

 موفقیت های جیلی برای خودروسازان خارجی بسیار زیاد بوده است و نمونه آن می تواند شرکت خودروسازی ولوو باشد که در حال حاضر محصولات آن در بین برترین خودروهای سال اروپا قرار می گیرد و موفق شده آمار فروش خود را هر سال افزایش دهد. حال این شرایط با سرمایه گذاری هنگفت جیلی برای شرکت خودروسازی "لوتوس" به عنوان زیرمجموعه جدید این کمپانی خودروسازی چینی هم پیش بینی می‌شود. هرچند شرکت خودروسازی لوتوس به لطف مالکیت جیلی موفق شده در سال 2018 میلادی نزدیک به 1630 دستگاه خودروی مختلف تولید کند.

این رقم شاید بزرگ نباشد، اما نسبت به سال 2017 یک رکورد فروش برای لوتوس به حساب آمده و افزایش فروش 87 درصدی در کشور سوئد، افزایش فروش 59 درصدی در کشور ژاپن، افزایش فروش 50 درصدی در کشور ایتالیا و همچنین یک رشد فروش بسیار خوب در کشور ایتالیا و خاورمیانه تجربه کرده است.

نظر بینندگان
!
!
!