سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۳:۰۷ | ۱۳۹۱/۰۲/۰۴
طرح نوسازی ناوگان باری ثمری نداشت
۱۳:۰۷ | ۱۳۹۱/۰۲/۰۴
اجاره خودرو

طرح نوسازی ناوگان باری ثمری نداشت

پرشین خودرو: مدیرعامل ارس خودرو دیزل گفت: از هدف‌گذاری سال گذشته برای نوسازی 30 هزار دستگاه خودرو فرسوده فعال در ناوگان حمل‌ و نقل باری كشور تنها كمتر از 100 دستگاه آن محقق شد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، ناصر اسفنجی اظهار كرد: طبق آمارهای موجود در حال حاضر 130 هزار دستگاه خودرو فرسوده در ناوگان حمل‌ و نقل باری كشور تردد می‌كنند و طبق پیش‌بینی صورت گرفته حدود 30 هزار دستگاه از این خودرو‌ها با توجه به شدت فرسودگی، ‌خود به خود از گردونه شبكه حمل‌ و نقل باری كشور حذف شده و نیازی به جایگزینی نخواهند داشت.

وی با بیان این‌كه قرار بود سالانه 30 هزار دستگاه از این خودرو‌ها نیز با خودروهای نو جایگزین شوند، خاطرنشان كرد: با این حال می‌توان گفت كه در سال گذشته تقریبا این طرح اجرایی نشد؛ به‌گونه‌ای كه از هدف‌گذاری 30 هزار دستگاهی تنها كمتر از 100 دستگاه خودرو جایگزین شد.

مدیرعامل ارس خودرو دیزل افزود: البته شرایط نوسازی خودروهای فرسوده فعال در ناوگان حمل و نقل باری كشور به‌گونه‌ای است كه سیستم بانكی و خودروسازان استقبال چندانی از آن نكرده‌اند.

اسفنجی با بیانی اینكه بانك‌ها باید برای نوسازی ناوگان فرسوده باری تسهیلات با سود 14 درصد در اختیار متقاضیان قرار دهند، تصریح كرد: البته بانك‌ها در شرایط فعلی تمایلی به پرداخت تسهیلات با این میزان سود ندارند. گذشته از بانك‌ها، خودروسازان نیز ترجیح می‌دهند با توجه به شرایط پیچیده پرداخت در طرح نوسازی، چندان وارد این حوزه نشوند.

وی اظهار كرد: به نظر می‌رسد برای محقق شدن اهداف پیش‌بینی شده در طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل باری در سال جاری ضروری است كه بازنگری جدی در شرایط اجرای این طرح صورت گیرد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ناوگان باری
نظر بینندگان
!
!
!