جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
سوء استفاده آرین موتور از شرایط بحرانی بازار خودرو
۱۲:۱۲ | ۱۳۹۷/۱۱/۰۲
اجاره خودرو
/اختصاصی/«فورس ماژور» بهانه برخی قراردادهای قطعی شد!

سوء استفاده آرین موتور از شرایط بحرانی بازار خودرو

پرشین خودرو: در روزهایی که شاهد برگزاری اعتراضات خریداران خودرو و ده ها مشکل دیگر در این صنف هستیم، برخی شرکت های واردکننده خودرو همچنان در حق برخی مشتریان خود اجحاف می کنند و از شرایط موجود با لفظ «فورس ماژور» در حال سوء استفاده از خریدارن هستند.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، در جدیدترین مورد از اطلاعاتی که از سوی کاربران به پایگاه خبری پرشین خودرو ارسال شده است با موردی برخورد کردیم که به شرکت آرین موتور تابان به عنوان نماینده برند DS در ایران، باز می گردد.

در این پرونده که در اختیار خبرنگار پرشین خودرو قرار گرفته است، با وجود اینکه قرارداد با قیمت قطعی بسته شده است اما شرکت در اقدامی خلاف قانون، مبلغی در حدود 100 میلیون تومان دیگر از مشتری دریافت کرده است!

آنچه در ادامه می خوانید شرح کوتاهی از زبان خریدار خودروی دی اس7 است.


عقد قرارداد و خرید خودرو


در خرداد ماه سال جاری و پس از مشاهده خودروی دی اس7 در رسانه ها و انجام تحقیقات، با مراجعه به نمایندگی این برند اقدام به خرید یک دستگاه دی اس7 کردم که با گذشت یک ماه از سوی شرکت تماس گرقتند که در شرایط فورس ماژور هستیم و باید برای فسخ قرارداد و دریافت پول به شرکت مراجعه کنید.


شرایط فورس ماژور، فسخ قرارداد دی اس7 و تبدیل به قرارداد جدید

با مراجعه به شرکت برای دریافت پول و فسخ قرارداد، پیشنهاد تبدیل خودروی دی اس7 به دی اس6 از سوی شرکت مطرح شد که با قیمت 395 میلیون و تحویل یک ماهه به صورت قیمت قطعی، قراردادی جدید امضا شد.

 

درخواست مبلغ اضافه در قرارداد با قیمت قطعی

در آبان ماه دعوتنامه ای که بر خلاف آگهی شرکت در روزنامه های رسمی بر روی کاغد بدون سربرگ چاپ شده بود برای بنده ارسال شد که بعد از اعتراض به این اقدام و درخواست صدور دعوتنامه رسمی با مهر و سربرگ شرکت آرین موتور، دعوتنامه ای دریافت کردیم که در آن ذکر شده بود که برای دریافت خودرو باید مبلغ 95 میلیون تومان به حساب شرکت واریز کنیم ضمن اینکه بندی در دعوتنامه گنجانده شده بود که با امضای آن تمام حق و حقوق قانونی خریدار از وی سلب می شد.

 

صدور دعوتنامه با پرداخت مبلغ 95 میلیون تومان در کاغذ بدون سربرگ

 

 

 

سلب حقوق قانونی مشتری در کاغذ بدون سربرگ

 صدور دعوتنامه و تحویل خودروی آسیب دیده

پس از صدور دعوتنامه و ارسال فیش واریزی 95 میلیون تومانی که بر خلاف مفاد مندرج در قرارداد فروش با قیمت قطعی بود، برای تحویل خودرو به محل شرکت مراجعه کردم که با یک دستگاه خودروی دی اس6 آسیب دیده مواجه شدم.پس از رویت آسیب های وارده به خودرو از دریافت خودرو امتناع کردم و تا امروز موفق به دریافت خودرو یا پاسخ قانع کننده از سوی شرکت نشده ام!

 

صدور دعوتنامه با سربرگ  شرکت

 پایان ماجرای خرید خودروی لوکس دی اس

با وجود گذشت بیش از چند ماه از زمان مقرر تحویل خودرو تا امروز خودرویی از سوی شرکت تحویل نشده است و از سوی شرکت آرین موتور تابان تنها درخواست انصراف از خرید آن هم بدون دریافت خسارت و جریمه مطرح می شود.

 

نمونه ای از درخواست های مکرر مشتری برای دریافت خودرو یا مبلغ واریزی با خسارت و جریمه بدعهدی

 پایگاه خبری پرشین خودرو آمادگی دارد تا پاسخ احتمالی شرکت آرین موتور در این خصوص را منتشر کند.
 

نظر بینندگان
F
vote
۳
vote
۱۳۹۷/۱۱/۰۲
خدا لعنتشون کنه همین بلارو سر منم آوردن واقعا آدم نمی‌دونه به کجا شکایت کنه. به سازمان حمایتم رفتم شکایت کنم گفتن سعی کن ماشین بگیری اگه شکایت کنی لج می‌کنند همینم بهت نمیدن واقعا خنده دار شده دوستان هر مدلی دوست دارن با مشتری بد بخت رفتار می‌کنند البته اینم صدقه سر دولت محترم و وزرای کاربردیشون هستیم که یک شبه قانون منع ورود خودرو رو می‌دهند و راه و برای رانت آنقدر راحت درست می‌کنند راستی اون زمانی که همین ارین موتور می خواست مابالتفاوت بگیره و ماشین تحویل بده هیچ ماشینی از گمرک ترخیص نشده بود البته هنوزم نشده من نمی‌دونم ما که قرارداد قطعی نوشته بودیم چرا باید ماباتفاوت ماشینایی را میدادیم که با ارز سه و خورده ای وارد شده بود و تو پا رکینگ. انبار شرکت روی دست آقایان باد کرده بود باید گریه کنیم که بخاطر ماشین یک کالای مصرفی تو دنیا که مردم در راحت ترین حالات ممکن می‌توانند خرید کنند ما چه عذابها وجه ضررهایی باید بدیم مثل من کم نیستند تشکر
!
!
!