شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
طرح جامع ۱۵ فرودگاه در حال تدوین است
۱۱:۲۱ | ۱۳۹۷/۱۱/۰۲
اجاره خودرو

طرح جامع ۱۵ فرودگاه در حال تدوین است

پرشین خودرو: گلیج، گفت: اکنون طرح جامع ۱۵ فرودگاه توسط مشاوران متخصص و با نظارت اداره طرح جامع این دفتر در حال تدوین است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از روابط‎ عمومی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، فرشید گلیج مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، اظهار کرد: دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران دارای سه اداره طرح جامع، بازرسی و نظارت و مدیریت بحران و پدافند غیرعامل است.


وی اضافه کرد: وظیفه اداره طرح جامع نظارت بر مطالعات طرح جامع فرودگاه‎ها است که اکنون طرح جامع ۱۵ فرودگاه توسط مشاوران ذی‎صلاح در حال انجام است.

مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها با اشاره به اینکه طرح جامع یک برنامه توسعه‎ای کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت برای فرودگاه‎هاست، وظیفه این اداره را صیانت از طرح جامع بیان کرد.

وی افزود: وظیفه کنترل موانع داخل فرودگاه‎ها، سایت‎یابی اجرای پروژه‎ها در سطوح پروازی و ابنیه با همفکری بهره‎بردار مربوطه و نظارت بر تخریب ساختمان‎ها از دیگر وظایف این اداره است.

گلیج ادامه داد: در حوزه طرح جامع تاکنون بخشنامه‎هایی شامل بخشنامه کنترل موانع داخلی، بخشنامه ارسال اطلاعات موانع، بخشنامه تحویل زمین به پیمانکار، بخشنامه وابسته به تملک اراضی و بخشنامه مربوط به سرمایه‎گذاری در فرودگاه‎ها برای اجرا تدوین و ارسال شده است.

 

هواپیما

 

 


وی با بیان اینکه پس از پذیرش این سمت در هر فرودگاه یک نماینده انتخاب کرده است تا به امور مربوطه بپردازد، در مورد وظایف اداره نظارت و بازرسی گفت: بررسی و تأیید طرح‎های اضطراری ارسال شده توسط فرودگاه‎ها یکی از کار‌های ما است که پس از تأیید آن‌ها را برای تأیید نهایی به سازمان هواپیمایی کشوری ارسال می‎کند، برنامه‎ریزی و نظارت بر اجرای تمرین‎های محدود و دورمیزی فرودگاه‎ها نیز در این اداره اجرا می‎شود.

مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها با اشاره به اینکه اداره نظارت و بازرسی برای هر سال اقدام به تنظیم تقویم برگزاری دوسالانه‎های طرح اضطراری فرودگاه‎ها می‌کند، گفت: برای سال ۹۷ اجرای تمرین کامل طرح اضطراری ۱۷ فرودگاه برنامه‎ریزی شده که ۱۱ مورد آن تاکنون انجام شده است و به‌زودی تقویم سال آینده نیز نهایی خواهد شد.

گلیج تصریح کرد: تدوین نظامنامه‎های فرودگاهی برای اخذ گواهی نامه‎های فرودگاهی نیز در این اداره انجام می‎شود که پس از بازرسی‎های حضوری در فرودگاه‎ها معایب برای رفع شدن اعلام می‎شود تا در زمان بازرسی کارشناسان سازمان کمترین معایب وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در اداره مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وظایف شامل چهار مرحله «پیشگری»، «آمادگی»، «مقابله و بازتوانی و بازگشت به شرایط عادی» است، گفت: جدا از وظایف اداری خود، پیشگیری از وقوع حوادث و سوانح وظیفه اخلاقی ماست.

مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها در مورد پدافند غیرعامل گفت: در این زمینه ما برای اولین بار برای فرودگاه‎های یاری‎رسان و یاری جو دستورالعملی تدوین کردیم؛ با توجه به اینکه برای بیشتر سامانه‎ها هوانوردی موضوع بک‎آپ گیری وجود دارد خود به خود بخش اعظمی از موضوع پدافند غیرعامل در شرکت در حال اجراست؛ همچنین قرار است که پنج برج موبایل تهیه کنیم و در پنج نقطه کشور مستقر کنیم تا در زمان نیاز به سرعت به منطقه مربوطه اعزام شود، البته اکنون در شیراز یک برج موبایل مستقر و عملیاتی است.

‌گلیج گفت: در زمینه پدافند غیرعامل آموزش‎های فراگیر متعددی گذاشته‎ایم که یکی از موارد آن برگزاری یک دوره آموزشی برای ۲۰۰ نفر از کارکنان فرودگاه مهرآباد تا پیش از پایان سال جاری خواهد بود و برنامه داریم در سه ماه نخست سال بعد نیز برای پنج فرودگاه دیگر آموزش بگذاریم.

برچسب ها:
فرودگاه
نظر بینندگان
!
!
!