دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
قیمت جهانی طلا در 3 بهمن ماه
۱۳:۱۳ | ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
اجاره خودرو

قیمت جهانی طلا در 3 بهمن ماه

پرشین خودرو: در حالی که نگرانی ها از کند شدن رشد اقتصاد جهانی موجب شده تا سرمایه گذاران به سمت بازارهای امن تمایل پیدا کنند، قیمت طلا امروز افزایش داشت، هرچند که با توجه به بالا رفتن ارزش دلار، رشد قیمت طلا محدود بود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.4 درصد افزایش به 1284 دلار و 54 سنت رسید. روز دوشنبه قیمت هر اونس طلا به پایین ترین رقم از 28 دسامبر یعنی 1276 دلار و 31 سنت رسیده بود.

قیمت طلای آمریکا نیز امروز با 0.1 درصد افزایش به 1283 دلار و 4 سنت رسید.

باب هابرکورن، تحلیلگر موسسه آر جی او فیوچرز در این باره گفت: «بخشی از سرمایه گذاران در حال انتقال سرمایه های خود به بازارهای امن هستند، زیرا ارزش سهام در بازارهای بورس کاهش یافته است، اما واقعیت این است که به دلیل تقویت ارزش دلار، قیمت طلا رشد چندانی نداشته است.»

 

طلا

 


پس از آنکه صندوق بین المللی پول نگرانی هایی را در مورد تضعیف اقتصاد جهانی مطرح کرد، احساس ریسک پذیری در بین سرمایه گذاران به شدت کاهش یافته است. همچنین آمارهای دولت چین نشان داده که رشد اقتصادی این کشور در سال 2018 به پایین ترین رقم خود در طی حدود 3 دهه گذشته رسیده و این مسئله موجب افت شاخص ها در بازارهای بورس جهان شده است.

صندوق بین المللی پول در گزارش چشم انداز اقتصاد جهانی خود پیش بینی کرده که رشد اقتصاد جهان در سال 2019 و 2020 به 3.5 و 3.9 درصد برسد که به ترتیب 0.2 و 0.1 درصد پایین تر از پیش بینی های صورت گرفته در ماه اکتبر است.

خبرها در مورد تضعیف اقتصاد چین موجب تقویت ارزش دلار شده است. فرار سرمایه ها به سوری بهشت های امن نیز دیگر عاملی بوده که موجب شده تا ارزش دلار در نزدیکی بالاترین رقم 3 هفته اخیر باقی بماند.

نظر بینندگان
!
!
!