یكشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۴۵ | ۱۳۸۹/۰۸/۱۹
حمایت وزیر نفت از تولید سواری دیزلی
۱۳:۴۵ | ۱۳۸۹/۰۸/۱۹

حمایت وزیر نفت از تولید سواری دیزلی

پرشین خودرو: وزارت نفت پروژه موتور ملی دیزل سواری را تا رسیدن به تولید انبوه و تجاری سازی محصول، حمایت می کند.

به گزارش «پرشین خودرو»، مسعود میرکاظمی وزیر نفت در حاشیه دیدار از نمایشگاه دستاوردهای بهینه سازی مصرف سوخت، در مورد ایجاد سازوکارها و تامین منابع مالی لازم برای تولید انبوه موتور دیزل قول مساعد داد.

محمدنژاد معاون وزارت نفت و مدیر عامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت نیز در این زمینه به خبرنگار ما گفت: وزارت نفت تا کنون از طراحی و تولید موتور دیزل سواری حمایت كرده و از این پس نیز این روند ادامه خواهد داشت.

وی تولید خودروی سواری دیزل را یک اتفاق مهم در زمینه کاهش مصرف سوخت دانست و گفت: سواری دیزل نسبت به خودروی بنزینی دست کم 30 درصد سوخت کم تر مصرف می کند و آلایندگی آن نیز 40 درصد کم تر است.

محمدنژاد بازدهی موتور دیزل را نیز 35 درصد بالاتر از موتور مشابه بنزینی آن دانست و گفت: قوای محرکه دیزل الگوی بسیار مناسبی برای حمل و نقل در کشور ما به شمار می رود.

معاون وزیر نفت، طراحی و تولید داخل را از جمله مزایای موتور دیزل سواری ایران خودرو دانست و اظهار داشت: عمر مفید این سیستم به مراتب از سی ان جی هم بالاتر است.

وی با اشاره به این که ایران خودرو تا پایان سال 90 تولید انبوه سواری با موتور دیزل را آغاز خواهد کرد، اظهار داشت: ایران خودرو ظرفیت های مالی و فنی خود در به ثمر رساندن موتور دیزل ملی به کار گرفته و ادامه مراحل کار تا تجاری سازی محصول، مستلزم تامین مالی است که وزارت نفت هم برای این کار آماده است.

شایان ذکر است، در نمایشگاه دستاوردهای بهینه سازی مصرف سوخت، دو دستگاه سمند ای ال ایکس مجهز به موتور دیزل به نمایش درآمد و وزیر نفت از نزدیک با آن آشنا شد.

در پایان نمایشگاه یک دستگاه سمند با موتور دیزل برای یک سفر سه روزه جهت تست در اختیار وزیر نفت قرار گرفت.

نظر بینندگان
!
!
!