شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
وعده جدید وزیر برای بهره‌برداری از قطعه یک آزاد راه
۱۵:۲۱ | ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
اجاره خودرو

وعده جدید وزیر برای بهره‌برداری از قطعه یک آزاد راه

پرشین خودرو: در حالی طبق گفته رئیس بنیاد مستضعفان قرار بود قطعه یک آزادراه تهران-شمال اواخر سال ۹۶ به بهره‌برداری برسد که وزیر راه و شهرسازی از آماده بهره‌برداری شدن این قطعه در تابستان سال آینده خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، محمد سعیدی‌کیا اواخر خردادماه سال 96 محمد سعیدی‌کیا در حاشیه آغاز عملیات اجرایی قطعه 2 آزادراه تهران - شمال گفته بود: زمستان سختی را پشت سر گذاشتیم، به طوری که در آزادراه تهران - شمال درجه حرارت به بیش از 20- می‌رسید که برای بتن‌ریزی مشکلاتی را ایجاد می‌کرد.

وی با بیان اینکه یک میلیون و 800 هزار متر مکعب رانش زمین در قطعه یک داشتیم، افزود: برای زیباسازی و مسائل فنی آزادراه از مشاورانی استفاده کردیم تا پروژه دلخواه مردم باشد.

سعیدی‌کیا با بیان این‌که این مسئله باعث شد قطعه یک با تاخیر چندماهه مواجه شود نسبت به این مسئله عذرخواهی کرد و افزود: ساخت قطعه یک از خردادماه سال 94 و حدود 2 سال است که آغاز شده است.

رئیس بنیاد مستضعفان تاکید کرد: قطعه یک قبل از پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

این در حالی است که وزیر راه و شهرسازی دیروز در حاشیه بازدید از آزادراه تهران-شمال از آماده‌سازی قطعه یک این پروژه برای بهره‌برداری در تابستان سال آینده خبر داده و گفته است: عوامل رکود زیادی بر این پروژه تحمیل شد و معارضین متعددی بر این پروژه وجود داشت، از طرفی آزادراه تهران-شمال در سنوات گذشته در اولویت پروژه‌های عمرانی دولت قرار نداشت بلکه در اواخر دهه 80 و اوایل دهه 90 یک دوره فعالیت چشمگیر صورت گرفت که منجر به احداث و بهره‌برداری از منطقه 4 شد، اما با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید عملیات اجرایی روی منطقه یک و 2 بدون وقفه از سال 93 شکل گرفت که با مشاهده روند اجرایی پروژه هیچ یک از نقاط تعطیل نبوده است.

اسلامی با اشاره به این‌که قطعه یک تابستان سال آینده آماده بهره‌برداری می‌شود، افزود: بهره‌برداری از منطقه یک آزادراه تهران-شمال باعث کاهش 60کیلومتری مسیر -تهران-شمال- و 20 دقیقه‌ای زمان تا سه‌راهی شهرستانک می‌شود.

به گزارش تسنیم، البته به نظر می‌رسد وزیر تازه وارد راه و شهرسازی اطلاع چندانی از اظهارات وزیر مستعفی راه و شهرسازی یعنی عباس احمد آخوندی درباره آزادراه تهران-شمال ندارد. آخوندی نیمه فروردین ماه سال 93 در حاشیه بازدید از محور هراز درباره آزادراه تهران-شمال گفته بود: تکمیل این آزاد راه در اولویت وزارت راه و شهرسازی نیست.

وی با بیان این‌که آزاد راه تهران - شمال که از سال های گذشته در کشور ساخت آن آغاز شده هنوز به سرانجام نهایی نرسیده است، افزود: به‌دلیل پیچیدگی‌هایی که در نحوه اجرا و تعیین پیمانکاران این پروژه صورت گرفته، اجرای این طرح فعلا در دستور وزارت راه و شهرسازی نیست.

ساخت آزادراه تهران-شمال از سال 75 آغاز شده که تاکنون قطعه 4 آن در دولت دوم احمد‌ی نژاد به بهره‌برداری رسده است. وزیر مستعفی راه و شهرسازی مردادماه 92 وعده ساخت این آزادراه را تا پایان عمر دولت یازدهم داده بود.

نظر بینندگان
!
!
!