جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۶:۵۲ | ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
اجاره خودرو
دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر:

نرخ زوج و فرد را حذف نکردیم که ۳ برابر آن را از مردم بگیریم

پرشین خودرو: دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: نرخ زوج و فرد را حذف نکردیم که سه برابر آن را از مردم بگیریم و نباید مصوبه شورا را براساس منفعت شخصی تفسیر کنیم.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، محمدعلی کرونی با بیان این که در مدل قبلی طرح ترافیک که تا سال ۹۶ اجرا می شد، روال بدین صورت بود که درصورت خرید طرح ترافیک، اجازه تردد در تمامی سطح شهر برای خودروهای دارای طرح صادر می‌شد و مخالف بودن پلاک در روزی که تردد انجام می شد نیز باعث جریمه شدن از سوی پلیس نمی شد گفت: از آنجاییکه در طرح جدید تعرفه تردد در محدوده زوج و فرد به علت مخالفت فرمانداری حذف شد و عملا راهکاری برای جلوگیری از جریمه شدن توسط پلیس در مصوبه وجود نداشت بنابراین تبصره ای در متن آورده شد که همانند گذشته خودروهایی که تمایل به تردد در محدوده زوج و فرد در روزهای مخالف پلاکشان را دارند با پرداخت مبلغ طرح ترافیک از این تسهیل برخوردار شوند.

 

طرح ترافیک

 


وی با اشاره به این که این تبصره باعث نخواهد شد که شهرداری این تسهیلات را به نفع خود تفسیر کرده و نسبت به اخذ عوارض از این گروه خودروها اقدام کند گفت: اصل موضوع که نرخ تردد در محدوده زوج و فرد بوده در مصوبه حذف شده و این فاقد وجاهت قانونیست که نرخ طرح ترافیک را به محدوده زوج و فرد تسری دهیم و از شهروندانی که طرح ترافیک ندارند و در روز مخالف پلاکشان در محدوده زوج و فرد تردد می کنند عوارض اخذ کنیم چرا که این گروه از خودروها توسط پلیس اعمال قانون می شوند.

کرونی تاکید کرد: تبصره مذکور صرفا برای ایجاد مسیری به منظور جلوگیری از جریمه پلیس راهنمایی و رانندگی و تبعات بعدی آن بوده که گویا معاونت حمل و نقل اصرار دارد آن را تفسیر به نفع کند. اینکه طرح ترافیک موفق نبوده و درآمدهای شهرداری از این محل محقق نشده نباید باعث اتخاذ تصمیمات غیرکارشناسی و مغایر با منافع شهروندان شود. نرخ زوج و فرد را حذف نکردیم که ۳ برابر آن را از مردم بگیریم.

نظر بینندگان
!
!
!