یكشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
راه اندازی خطوط تولید خودروسازان اولویت اول وزارت صنعت است
۱۴:۵۱ | ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
اجاره خودرو
/اختصاصی/توقف تولید و جایگزینی محصول جدید راهکار منطقی برای جلوگیری از زیان دهی خودروسازان؛

راه اندازی خطوط تولید خودروسازان اولویت اول وزارت صنعت است

پرشین خودرو: وزیر صنعت قول کمک مالی و به روزرسانی قیمت قطعه سازان را دادند تا هر چه سریع تر روند تولید خودروسازان و قطعه سازان افزایش یابد.

مدیر عامل سابق سایپا در گفت و گو با خبرنگار پرشین خودرو، با اشاره به این مطلب گفت: راه اندازی خطوط تولید خودروسازان در اولویت اول تصمیمات وزارت صنعت قرار دارد.

سعید مدنی با اشاره به موافقت سازمان حمایت و وزارت صمت با افزایش قیمت خودرو اظهار داشت: اولویت اصلی وزارت صمت در این تصمیم تلاش خودروسازان برای افزایش تولید و جلوگیری از توقف تولید بوده و به هیچ عنوان مساله سود و زیان در این مرحله مطرح نیست.

وی همچنین به تاثیر افزایش قیمت فعلی در رفع مسئل خودروسازان و قطعه سازان پرداخت و اظهار داشت : وزارت صمت در تصمیم گیری ها ملاحظات و موارد زیادی را در نظر می گیرد و ممکن است حتی در برخی از تصمیمات و افزایش قیمت ها خودروسازان باز هم زیان کنند اما بر اساس آخرین تصمیمات وزارتخانه قرار بر این است تا افزایش قیمت ها تا رسیدن قیمت خودرو به نرخ واقعی به صورت پلکانی ادامه یابد.

 این کارشناس صنعت خودرو اضافه کرد: افزایش یکباره قیمت خودرو به دلیل تعهدات قبلی بسیار زیاد خودروسازان به طور قطع موجب نارضایتی مصرف کنندگان و مشکلاتی برای خودروسازان و برخی اقدامات حقوقی و قضایی علیه شرکتها خواهد شد بنابراین دولت تا حد ممکن تلاش دارد تا به صورت روش معقول پلکانی قیمت ها افزایش یابد حتی اگر شرکتها زیان ببینند.

به گفته مدنی بر اساس تصمیم سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار افزایش قیمت خودرو پس از رفتن به حاشیه بازار باید به قیمت منطقی و تمام شده به علاوه حاشیه سود معقول برسد تا شرکتها امکان ادامه فعالیت را داشته باشند.

وی تاکید کرد: تعیین قیمت خودرو در حاشیه بازار روش خوب و منطقی است اما چنانچه قیمت حاشیه بازار کمتر از قیمت تمام شده خودروساز شود و مصرف کنندگان حاضر به پرداخت قیمت واقعی نباشد خودروساز باید تولید این محصول را متوقف و خودرویی جدید را جایگزین کند تا بیش از این در تولید آن زیان نبیند.

مدیرعامل سابق سایپا در پایان خاطرنشان کرد: مکانیزم بازار خود به خود قیمت محصولات شرکتها را تنظیم کرده و وضعیت ادامه تولید محصولات را مشخص می کند.

نظر بینندگان
!
!
!