جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
تبعیض قوانین رانندگی برای خانواده سلطنتی انگلیس
۲۰:۱۶ | ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
اجاره خودرو

تبعیض قوانین رانندگی برای خانواده سلطنتی انگلیس

پرشین خودرو: در کشور انگلیس قوانین راهنمایی و رانندگی برای همه در نظر گرفته نمی‌شود و خانواده سلطنتی از رعایت آن مستثنی هستند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از باشگاه، قوانین راهنمایی‌ورانندگی در خیابان‌های انگلیس به طور سختگیرانه‌ای اجرا می‌شود. به عنوان مثال در صورتی که رانندگی بدون استفاده از کمربند ایمنی صورت گیرد، راننده با جریمه قابل توجهی رو به رو خواهد شد. با این حال چنین الزاماتی در مورد اعضای خانواده سلطنتی اعمال نمی‌شود.

تصادف اخیر شاهزاده فلیپپ همسر الیزابت دوم سر و صدای زیادی در مطبوعات ایجاد کرد. او در حالی که به علت کهولت سن مجاز به رانندگی نیست، پشت فرمان می‌نشنید و علاوه بر آن کمربند ایمنی را هم نمی‌بندد. در این تصادف که ۱۰ روز پیش رخ داد، شاهزاده کنترل خودروی خود را از دست داد و از جاده منحرف شد. هر چند در این تصادف آسیب شدیدی به کسی وارد نشد اما با این وجود، مردم انگلیس از تبعیض اجرای قوانین در مورد خواننده سلطنتی خشمگین هستند.

سیمون مورگان افسر سابق سرویس امنیتی سلطنتی در مقابل خبرنگاران این موضوع را اینگونه توجیه کرد: «بستن یا نبستن کمربند ایمنی موضوعی خصوصی برای هر یک از اعضای خانواده سلطنتی است. راهنمایی‌ورانندگی برای ملکه انگلیس و بستگانش سختگیری نمی‌کند. نبستن کمربند یکی از راه‌های حفظ امنیت اعضای سلطنتی است، چون فرد در صورت تصادف بتواند به سرعت جان خود را نجات دهد و در معرض خطر قرار نگیرد. در تمامی قوانین استثنائات وجود دارد. مردم هم نباید از این موضوع خشمگین باشند.»

اما چهره مردم و خبرنگاران بعد از شنیدن چنین اظهاراتی برافروخته‌تر شد. آن‌ها معترضند که چرا جریمه ۶۰۰ دلاری برای همه شهروندان انگلیسی اعمال نمی‌شود.

 


 

رانندگی
 

 

 

رانندگی
 

نظر بینندگان
!
!
!