جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۰۵ | ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
وزیر صمت: کیفیت خودروهای داخلی قابل قبول نیست
۱۰:۰۵ | ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

وزیر صمت: کیفیت خودروهای داخلی قابل قبول نیست

پرشین خودرو: وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه کیفیت بسیاری از خودروهای داخلی قابل قبول نیست، گفت: وزارت صمت برنامه جامعی برای افزایش کیفیت و رونق تولید داخل در این حوزه دارد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از خانه ملت، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به اینکه علت مشکلات متعدد در خودروسازی علیرغم حمایت های بسیار از این صنعت چیست؟ گفت: اگر چه در سال‌های گذشته حمایت های خوبی از این صنعت انجام گرفت اما پس از تحریم های جدید حمایت جدی مانند پرداخت تسهیلات به آنان اتفاق نیافتاد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به اینکه در خودروسازی همه دم از تولید ملی می‌زنند درحالیکه با شروع تحریم‌ها خودروسازان از عمل به تعهدات وا مانده‌اند خودروسازی چه منفعتی برای کشور دارند، خاطرنشان کرد: در صورتی که صنعت خودروسازی در کشور وجود نداشت برای واردات خودروهای موردنیاز باید سالانه 15 میلیارد دلار هزینه می‌شد در حالیکه در حال حاضر حدود 5 میلیارد دلار برای واردات قطعات موردنیاز خودروسازی هزینه می شود.

 

خودروسازان


وی ادامه داد: در واقع صنعت خودروسازی ایران علیرغم مشکلات موجود 10 میلیارد دلار برای کشور صرفه اقتصادی به همراه دارد.


وزیر کابینه دوازدهم با بیان اینکه کیفیت بسیاری از خودروهای داخل قابل قبول نیست، خاطرنشان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه جامعی برای افزایش کیفیت و رونق تولید داخل در این حوزه دارد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!