سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۳۳ | ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
آغاز عملیات اجرایی قطعه یک راه‌آهن بستان آباد - سراب
۱۱:۳۳ | ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
اجاره خودرو

آغاز عملیات اجرایی قطعه یک راه‌آهن بستان آباد - سراب

پرشین خودرو: با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی عملیات اجرایی قطعه یک راه آهن بستان آباد - سراب آغاز به کار کرد.

به گزارش پرشین خودرو ،  دکتر علی لاریجانی که صبح امروز ( چهرشنبه ۱۰ بهمن ماه) به استان آذربایجان شرقی سفر کرده به شهرستان بستان‌آباد رفته و از برخی پروژه‌های عمرانی این شهرستان دیدن و با حضور وی قطعه یک راه‌آهن بستان آباد-سراب آغاز به کار کرد.

گفتنی است طرح راه‌آهن بستان آباد- سراب- اردبیل به طول ۱۸۲ کیلومتر با هدف اتصال ریلی استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی در دستور کار وزارت راه ‌و ‌شهرسازی قرار دارد، این طرح از ایستگاه بستان آباد آغاز شده و پس از عبور شهر سراب و حوالی شهرستان‌های کرکندی ، دوزدوزان، نیر و سرعین به راه آهن در حال احداث میانه- اردبیل متصل می‌شود.

لازم به ذکر است احداث این طرح با توجه به وجود شهر سراب به عنوان قطب کشاورزی و شهر سرعین به عنوان قطب گردشگری در طول این مسیر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

گفتنی است در فاز اول این طرح عملیات زیرسازی از شهر بستان آباد تا سراب به طول تقریبی ۷۷کیلومتر با اعتباری معادل ۵۵۰۰ میلیارد انجام می‌شود.

شایان ذکر است در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز عملیات زیرسازی فاز اول طرح حد فاصل بستان آباد تا سراب ظرف مدت ۴سال اتمام و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی قطعه اول پروژه به طول حدودا ۱۵کیلومتر و اعتباری معادل ۴۵۰ میلیارد ریال بودیم.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!