یكشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۴۳ | ۱۳۹۷/۱۱/۱۳
رشد 32 پله‌ای ایران در صنعت لجستیک
۱۱:۴۳ | ۱۳۹۷/۱۱/۱۳
اجاره خودرو

رشد 32 پله‌ای ایران در صنعت لجستیک

پرشین خودرو: معاون وزیر صنعت معدن و تجارت از رشد ۳۲ پله ای ایران در صنعت لجستیک در فاصله یک سال گذشته خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، بهمن حسین زاده در مراسم افتتاح چهارمین نمایشگاه حمل و نقل و لجستیک و زنجیره های تامین، با بیان اینکه این نمایشگاه از سیزدهم تا شانزدهم بهمن ماه و در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می شود، گفت: در تلاش هستیم تا رویکرد نمایشگاه ها را تغییر داده و در این نمایشگاه، عملکردها در بخش حمل و نقل و لجستیک را با فعالیت های این بخش در پیش از انقلاب مقایسه کنیم تا پیشرفت ها نمایان شود.

وی با اشاره به حضور ۴۷ شرکت داخلی و خارجی در چهارمین نمایشگاه حمل و نقل و لجستیک افزود: ایران در پایان سال ۲۰۱۷ رتبه ۶۴ جهان را در بخش حمل و نقل و لجستیک کسب کرد؛ در حالی که در سال ۲۰۱۶ در این صنعت رتبه ۹۶ را داشتیم که نشان می دهد ۳۲ پله در این صنعت رشد داشته ایم.

 

لجستیک

 

 

وی گفت: ایران در صنعت لجستیک به دلیل قرار گرفتن در موقعیت استراتژیک منطقه باید رشد بیشتری داشته باشد و ما تا رسیدن به نقطه نهایی توسعه در این صنعت به خصوص در بخش ترانزیت، فاصله زیادی داریم. در حال حاضر کشورهای اروپایی و حتی برخی کشورهای منطقه ما وضعیت بهتری در بخش حمل و نقل و لجستیک نسبت به ایران دارند.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت، صنعت لجستیک را یک حوزه اشتغالزا معرفی و تصریح کرد: باید بخش حمل و نقل را در خدمت ترانزیت و ترانسفر کالا و همچنین صادرات قرار دهیم تا به تشکیل زنجیره تامین اولویت داده شود.

وی اهمیت برگزاری نمایشگاه حمل و نقل و لجستیک را معرفی توانمندی های شرکت های مختلف و برقراری تعامل بین آنها دانست و افزود: امروزه در دنیا تبادل اطلاعات در بستر شبکه های ارتباطی ICT قرار دارد و لازم است تا از این بستر برای توسعه صنعت حمل و نقل و لجستیک نیز بهره بگیریم. این بستر می تواند تبادلات حمل و نقلی ایران با سایر کشورها را نیز توسعه دهد.

چهارمین نمایشگاه حمل و نقل و لجستیک با حضور ۴۷ شرکت داخلی و خارجی از جمله شرکت راه آهن، سازمان بنادر و دریانوردی، مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی و دیگر شرکت های مرتبط با حوزه حمل و نقل از سیزدهم تا شانزدهم بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!