شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
تظاهرات علیه محدودیت تردد خودروهای دیزلی
۱۱:۰۰ | ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
اجاره خودرو

تظاهرات علیه محدودیت تردد خودروهای دیزلی

پرشین خودرو: صدها معترض در اشتوتگارت با پوشیدن جلیقه‌های زرد علیه ممنوعیت رانندگی با خودروهای دیزل قدیمی دست به اعتراض زدند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا،  از یکم ژانویه تنها خودروهای دیزلی که دارای استاندارد یورو ۵ هستند می‌توانند در اشتوتگارت، شهر مرسدس بنز و پورشه و شرکت بوش تردد کنند.


معترضان شرکت‌کننده در این تظاهرات، بنرهایی در حمایت از خودروهای دیزلی در دست داشته و در مقابل یک مرکز صدور استاندارد خودرو تجمع کردند.

یکی از ترتیب‌دهندگان این تظاهرات اظهار کرد: چیزی که بر سر مردم می‌آید ناعادلانه است.

وی افزود: صدور حکم دادگاه برای ممنوعیت تردد این خودروها ده‌ها هزار نفر را تحت تأثیر قرار داده و آنان پول کافی برای خرید خودروی جدید ندارد.

 

جلیقه زرد

 


به گزارش خبرگزاری فرانسه، سازمان‌های محیط زیستی سال گذشته میلادی برای ایجاد چنین محدودیت‌هایی از طریق قضائی اقدام کردند. قضات نیز به محدودیت تردد برخی خودروهای دیزلی در برلین، ماینتس، هامبورگ و بن رأی دادند.

معترضان اشتوتگارت نیز در واکنش به این محدودیت‌ها، از مردم خواسته‌اند که با جلیقه‌های زرد که یادآور اعتراضات مردم فرانسه است، به خیابان‌ها بیایند.

یکی از ترتیب‌دهندگان این تظاهرات اظهار کرد: جلیقه‌های زرد باعث می‌شود دیده شویم؛ حتی در رسانه‌ها. فرانسوی‌ها الگویی برای ما هستند زیرا جرأت به خرج دادند و به خیابان‌ها آمدند تا برای حقوقشان اعتراض کنند.

ترتیب‌دهندگان این اعتراضات در تلاشند تا تظاهرات آنان را به حزبی سیاسی نسبت ندهند.

اعتراضات آلمانی‌ها به محدودیت تردد خودروهایشان که چهار هفته به طول انجامیده و معترضانی که پیوسته به شمارشان افزوده می‌شود، دولت آلمان را با چالشی برای ایجاد تعادل میان مطالبات رانندگان، ساکنان شهرها و فعالان محیط زیست روبه‌رو کرده است.

نظر بینندگان
!
!
!