شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
پایان اعتبار کارت‌های ملی قدیمی اعلام شد
۱۱:۰۴ | ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
اجاره خودرو

پایان اعتبار کارت‌های ملی قدیمی اعلام شد

پرشین خودرو: ابوترابی گفت: کارت‌های ملی قدیمی تا پایان سال اعتبار دارند و از اول فروردین این کارت‌ها فاقد اعتبار خواهند بود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از باشگاه، سیف‌الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره صدور کارت‌های ملی هوشمند اظهار کرد: تاکنون ۴۸ میلیون نفر از مردم با مراجعه به سامانه ثبت احوال اقدام به ثبت‌نام برای دریافت کارت ملی هوشمند کرده‌اند.

وی افزود: از ۴۸ میلیون نفری که اقدام به ثبت‌نام کرده‌اند، ۴۴ میلیون کارت‌ملی هوشمند صادر شده است و از این تعداد تاکنون ۴۳ میلیون و ۵۰۰ هزار کارت در اختیار افراد قرار گرفته است.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در دهه فجر فرآیند صدور کارت‌های جدید آغاز خواهد شد، ضمن اینکه تمهیداتی در نظر گرفته شده است تا در هفته‌های آتی کارت ملی افرادی که در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند، صادر و در اختیار آن‌ها قرار گیرد.

ابوترابی با بیان اینکه زمان استفاده از کارت‌های قدیمی به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد، تصریح کرد: بر اساس اعلام قبلی، این کارت‌های قدیمی تا پایان سال اعتبار دارند و از اول فروردین کارت‌های قدیمی فاقد اعتبار خواهند بود و در هیچ یک از ادارت مورد قبول نخواهند بود، به همین دلیل از تمامی افرادی که تا به امروز اقدام به ثبت‌نام کارت‌ملی هوشمند نکرده‌اند، درخواست می‌شود تا پایان سال اقدام کنند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: کسانی که هنوز نسبت به ثبت‌نام و دریافت کارت‌ملی هوشمند اقدام نکرده‌اند تا پایان سال جاری فرصت دارند در این زمینه اقدام کنند.

وی افزود: فرآیند صدور کارت‌ملی هوشمند هم‌اکنون در دو هفته انجام می‌شود.

نظر بینندگان
!
!
!