یكشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
با هوش مصنوعی زبان اشاره بیاموزید
۲۳:۴۶ | ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
اجاره خودرو

با هوش مصنوعی زبان اشاره بیاموزید

پرشین خودرو: یادگیری زبان اشاره برای تسهیل گفتگو با افراد ناشنوا کار ساده ای نیست، اما هوش مصنوعی می تواند این کار را هم ساده کند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس،  ربات های طراحی شده بر مبنای هوش مصنوعی نه تنها می توانند حرکات دست مورد استفاده در زبان اشاره را به علاقمندان آموزش دهند، بلکه می توانند حرکات چهره مورد نیاز برای تعامل با ناشنوایان را به خوبی تقلید کنند و معنای حرکات بدن را نیز به علاقمندان یاد بدهند.هوش مصنوعی
 

محققان دانشگاه سوری در انگلیس نرم افزاری را به همین منظور طراحی کرده اند که از قابلیت خودآموزی برخوردار بوده و می تواند اطلاعات خود را در مورد زبان اشاره به تدریج افزایش ددهد. ابزار مبتنی بر این نرم افزار با تجزیه و تحلیل زبان اشاره های آلمانی و با مشاهده نحوه تکلم به این زبان با استفاده از حرکات سر و دست توسط یک کاربر قادر است نقاط ضعف کار فرد را به وی تذکر دهد و به کارآموز توصیه هایی به منظور ارتقای حرکات، زمان بندی حرکات، شیوه تکان دادن دست و غیره ارائه دهد.

قرار است با ارتقای قابلیت های این نرم افزار در آینده بتوان از آن برای آموزش دهها زبان اشاره استفاده کرد تا مردم سراسر جهان بتوانند از امکانات این نرم افزار نهایت استفاده را ببرند.

نظر بینندگان
!
!
!