چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۱۹ | ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
آلودگی هوا در شهرهای بزرگ از سه‌شنبه
۱۵:۱۹ | ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
اجاره خودرو

آلودگی هوا در شهرهای بزرگ از سه‌شنبه

پرشین خودرو: از روز سه‌شنبه در اغلب مناطق کشور جو، پایدار می‌شود که موجب افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیشیابی هواشناسی، سامانه بارشی فعال در کشور امروز در اغلب مناطق غیر از جنوب غرب فعال است و در مناطق سردسیر و مرتفع استان‌های واقع در شمال غرب، دامنه‌های البرز و شمال شرق بارش به صورت برف است و به تدریج در بعدازظهر از شدت بارش‌ها در نوار غربی کشور کاسته می‌شود.

با توجه به شدت بارش در استان‌های هرمزگان، جنوب کرمان، جنوب فارس و جنوب سیستان و بلوچستان آبگرفتگی معابر، بالا آمدن سطح رودخانه‌ها و مسیل‌ها و احتمال سیلابی شدن محتمل است.

امروز همچنین بارش برف و باران در استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی زاگرس، دامنه‌های البرز و شمال شرق کشور موجب لغزندگی و اختلال در تردد جاده‌ای می‌شود، دید افقی نیز با توجه به بارش برف و مه‌گرفتگی در مناطق کوهستانی کاهش خواهد یافت.

روز سه‌شنبه فعالیت سامانه بارشی مذکور به شکل برف و باران در شمال شرق کشور پیش‌بینی می‌شود و به تدریج این سامانه از کشور خارج می‌شود.

از روز سه‌شنبه در اغلب مناطق کشور جو پایدار می‌شود که موجب افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خواهد شد.

امروز و فردا بروز گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در سیستان و بلوچستان، شرق کرمان و برخی مناطق خراسان جنوبی دور از انتظار نیست.

همچنین امروز و فردا به سبب وزش باد و بارش برف در دامنه‌های البرز شرقی و شمال شرق کشور کولاک پیش‌بینی می‌شود.

امروز و فردا دریای خزر و از بعدازظهر امروز تا ظهر سه‌شنبه خلیج فارس مواج است.

امروز در استان‌های واقع در سواحل خزر و فردا در شمال شرق کشور دمای هوا بین ۶ تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد.

آسمان تهران فردا کمی ابری گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود و روز سه‌شنبه آسمان تهران صاف است؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۱۰ و صفر درجه خواهد بود.

فردا بندرعباس با بیشینه دمای ۲۴ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و همدان و شهرکرد با دمای ۱۰ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

فردا در ۲۴ استان دمای هوا صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (یک مهرماه ۹۷) تا ۲۹ دی‌ماه سال جاری ۱۱۵.۲میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۳۵.۵ میلی‌متر بود، بنابراین بارش سال جاری ۲۲۴.۷ درصد بیشتر از سال گذشته است.

میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۹۳.۴ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۲۳.۴ درصد بیشتر از سال بلندمدت است.

بیشترین میزان بارش در هفته هفدهم سال زراعی متعلق به منطقه کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری به میزان ۲۷۹.۴ میلی‌متر بوده است.

در همین مدت میانگین گرم‌ترین منطقه راسک در استان سیستان و بلوچستان به میزان ۲۷.۶ درجه سلسیوس و سردترین منطقه زرینه در استان کردستان به میزان منفی ۹ درجه سلسیوس بوده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!