چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
شرکت اسپانیایی ساخت راه آهن شهری در فلسطین اشغالی را رد کرد
۱۶:۱۵ | ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
اجاره خودرو

شرکت اسپانیایی ساخت راه آهن شهری در فلسطین اشغالی را رد کرد

پرشین خودرو: شرکت اسپانیایی تولید کننده تجهیزات راه آهن، مشارکت در ساخت راه آهن شهری در فلسطین اشغالی را به علت نقض قطعنامه 242 شورای امنیت سازمان ملل از سوی رژیم صهیونیستی رد کرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، خبرگزاری معان فلسطین با اعلام این خبر افزود : یک مناقصه بین المللی برای ساخت و راه اندازی دومین خط آهن قطار شهری در قدس عرضه شده که بسیاری از شرکت ها در کشورهای مختلف جهان مشارکت در آن را نپذیرفته اند.
شرکت اسپانیایی 'ساخت و ساز و دیگر خدمات ریلی' اعلام کرد که ساخت بخشی از خط آهن در قدس را نپذیرفته زیرا بخشی از سرزمین فلسطینی ها را غصب خواهد کرد که نقض قطعنامه های بین المللی است.
در جنگ 1967 اعراب و اسرائیل ، صهیونیست ها کرانه باختری و ارتفاعات جولان را اشغال کردند که در نتیجه آن، قطعنامه ۲۴۲ شورای امنیت سازمان ملل برای خاتمه به آن صادر گردید. طبق این قطعنامه رژیم صهیونیستی باید به مرزهای قبل از جنگ عقب نشینی کند و بلندی‌های جولان همراه با کرانه باختری رود اردن و نوار غزه را که اشغال کرده بود، به سوریه، اردن و فلسطین مسترد نماید.
نمایندگان کارگران شرکت اسپانیایی که به حضور شرکت در ساخت این بخش از پروژه معترض بودند، توضیح دادند خط آهنی که از سرزمین های فلسطینی عبور می کنند در خدمت شهرک های غیرقانونی در قدس هستند.
این شرکت ساخت و ساز تاکید کرد که هر پروژه ای در هر شهری از جهان به مخصوص قدس باید مطابق حقوق بشر و قانون بین المللی باشد.

نظر بینندگان
!
!
!