یكشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
بررسی مشکلات خودروسازان با حضور وزیر صنعت
۱۱:۰۴ | ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
اجاره خودرو
رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس خبر داد:

بررسی مشکلات خودروسازان با حضور وزیر صنعت

پرشین خودرو: رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از برگزاری جلسه ای با حضور وزیر صمت، شرکت‌های خودروسازی، سازمان تعزیرات حکومتی و بازرسی کل کشور به منظور حل مشکلات صنعت خودروسازی خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از خانه ملت، داود محمدی رییس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، در خصوص مشکلات خودروسازی و آغاز مجدد پیش فروش خودرو، گفت: جلسه ای با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، شرکت‌های خودروسازی، سازمان تعزیرات حکومتی، بازرسی کل کشور و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی به منظور حل مشکلات صنعت خودروسازی برگزار خواهد شد.


نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی افزود: کمیسیون اصل 90 مجلس درصدد است مشکلات خودروسازی کشور به حداقل برسد و در این زمینه تمام توان خود را به کار خواهد بست؛ در جلسه مذکور راهکارهای لازم برای رفع مشکلات صنعت خودروسازی مورد بررسی قرار می‌گیرد.


خودروسازان

 

وی در پاسخ به اینکه آیا مشکلات خودروهای پیش فروش شده قابل حل است، اظهار کرد: بخش اعظم مشکلات این حوزه حل و مقرر شد خودروهای پیش فروش شده با قیمت‌های قبلی به خریداران تحویل داده شود؛ در یک جدول زمانبندی تا پایان خرداد ماه محصولات خریداری شده به مردم تحویل داده می شود.

رییس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه جلسه بررسی راهکارهای لازم برای حل مشکل خودروسازی و پیش فروش خودروها چه زمانی برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: پس از تعطیلی مجلس شورای اسلامی این جلسه برگزار خواهد شد.

 صنعت خودروسازی کشور پس از اعمال تحریم ها با کمبودها و کاستی هایی مواجه شد در نتیجه نتوانست در موعد مقرر به تعهدات خود عمل کند. حتی در برهه‌ای براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت خودروهای پیش فروش شده، افزایش پیدا کرد که در نتیجه آن مردم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی معترض شدند. وزیر صمت در واکنش به اعتراض خریداران خودرو در مقابل این وزارتخانه، گفت: خودروهایی که پیش از این با قیمت قطعی پیش‌فروش شده‌اند، مشمول افزایش قیمت‌های جدید نمی‌شوند.

نظر بینندگان
!
!
!