شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
کتانی که به طور خودکار سایز پا می‌شود
۰۵:۳۶ | ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
اجاره خودرو

کتانی که به طور خودکار سایز پا می‌شود

پرشین خودرو: شرکت آلمانی چندملیتی "پوما"(Puma) که در زمینه تولید و فروش محصولات ورزشی فعالیت می‌کند، اخیراً کفش‌های هوشمندی را طراحی کرده که به طور خودکار هم اندازه پای فرد درمی‌آید. پوما نام این قابلیت را "تنظیم خودکار بند"(self-lacing) گذاشته است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، این کتانی‌ها "Fi" یا "Fit Intelligence" نام دارند و هنگامیکه کاربر این کفش‌ها را می‌پوشد این اسنیکرز ها به صورت خودکار به اندازه پای کاربر در می آیند.

عمل فیت شدن کفش به پای کاربر توسط یک "میکروموتور" که به یک جفت کابل درون کفش متصل است، ایجاد می‌شود.کفش

 

کاربران همچنین می‌توانند میزان شل یا سفت بودن کفش را از طریق یک برنامه در سیستم عامل آی. اُ. اس یا "اپل واچ" تنظیم کنند.

"چارلز جانسون "(Charles Johnson) مدیر جهانی نوآوری پوما گفت: ما یک محصول تولید کرده‌ایم که نمایانگر آینده‌ای از محصولات ورزشی است.

اسنیکرزهای Fi با پد شارژ بیسیم Qi شارژ می‌شوند و با هر بار شارژ می‌توان پنج روز از آن استفاده نمود. رنگ این اسنیکرزها دغالی همراه با لوگویی نقره‌ای و کابل الکتریکی آبی است.

به گفته پوما این کفش‌ها برای فعالیت‌های گوناگون آموزشی بسیار مفید هستند و برای حفظ محیط زیست شهری و ورزشگاه ساخته شده‌اند. بنابر گفته‌ها این کفش‌ها در سال ۲۰۲۰ و باقیمت ۳۳۰ دلار عرضه خواهند شد.
 

نظر بینندگان
!
!
!