یكشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
ساعت کار تولید تسلا مدل S و X کاهش پیدا می کند!
۰۲:۲۱ | ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
اجاره خودرو
/اختصاصی/

ساعت کار تولید تسلا مدل S و X کاهش پیدا می کند!

پرشین خودرو: با توجه به فشار وارده بر روی کمپانی خودروسازی تسلا، این تولید کننده اتومبیل آمریکایی در حال تغییر دادن شرایط کاری خود است.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، به نظر می رسد که سال 2019 میلادی برای خودروسازان و بسیاری از شرکت های بزرگ دیگر یک شرایط دشوار خواهد داشت، با این حال بسیاری از شرکت های فعال در صنعت خودروسازی به لطف میراث خود آنقدری جای پای سفتی دارند که بتوانند از بحران بدون مشکل عبور کنند. این امر مخصوصا برای کسانی دشوار خواهد بود که به طور انحصاری یک نوع مدل خودرو تولید می‌کنند، همانند شرکت خودروسازی تسلا که تنها وسایل نقلیه الکتریکی و آن هم به تعداد انگشت شمار در سبد محصولات خود دارد.

یکی از مواردی که شرایط را برای تسلا سخت خواهد کرد، احتمال کاهش حمایت های دولتی برای خرید وسایل نقلیه الکتریکی خواهد بود که در حال حاضر کمک هزینه 7500 دلاری در نظر گرفته شده است و باعث می شود تا حاشیه سود تسلا رضایت بخش باشد، اما وقتی این کمک هزینه بازنگری شده و کاهش پیدا کند، کمپانی خودروسازی تسلا نیز برای حفظ بازار خود مجبور به کاهش هزینه وسایل نقلیه تولیدی خود است و این موضوع باعث خواهد شد تا حاشیه سود تسلا کاهش پیدا کند. هرچند ممکن است شرکت خودروسازی تسلا دست به سودآوری خود نزده و محصولات خود را با قیمت بیشتری به مشتریان عرضه کند.

یکی از محصولات تسلا که در حال حاضر ثبت سفارش بالایی دارد، تسلا مدل 3 خواهد بود که با قیمت 35 هزار دلاری وعده فروش آن به مشتریان داده شده است. حال باتوجه به عقب نشینی حمایت‌های مالیاتی، مشتریان برای دریافت اتومبیل خود عجله بیشتری دارند و همین موضوع می‌تواند فشار بیشتری به شرکت خودروسازی تسلا وارد کند.

در همین رابطه، تسلا اخیرا اعلام کرده است که 7 درصد از نیروی کار تمام وقت خود را کاهش می‌دهد و تلاش خواهد کرد تا خودروی تسلا مدل 3 را با قیمت ارزان‌تری به بازار عرضه کند. این نام تجاری همچنین نسخه‌های پایه "تسلا مدل S" و همچنین "تسلا مدل X" را از برنامه تولید خود حذف کرده است و در حال حاضر به گفته رویترز، شرکت خودروسازی تسلا ساعت کار تولید این دو برند را کاهش داده است تا به کاهش هزینه‌های خود کمک کند.
 

نظر بینندگان
!
!
!