پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۰۳ | ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
تغییر نام «زوج و فرد» به محدود «کاهش آلودگی هوا» +جزئیات
۱۳:۰۳ | ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
اجاره خودرو
دستیار ویژه معاونت حمل‌ونقل شهرداری تهران خبر داد:

تغییر نام «زوج و فرد» به محدود «کاهش آلودگی هوا» +جزئیات

پرشین خودرو: رانندگان تهرانی در سال آینده می‌ توانند 80 روز به‌ صورت رایگان در کل سال (هر فصل 20 روز غیر قابل انتقال به فصل بعد) وارد محدوده کاهش آلودگی هوا شوند.

به گزارش پرشین خودرو، سید محمدمهدی شریفی دستیار ویژه معاونت حمل‌ ونقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان این مطلب و با اشاره به اینکه در سال آینده "محدوده زوج‌ و فرد" به محدوده "کاهش آلودگی هوا" تغییر نام خواهد داد، گفت: در سال 98، برای تشویق بیشتر شهروندان به اخذ معاینه فنی برتر، تخفیف 25 درصد برای رانندگانی که اقدام به اخذ معاینه فنی برتر کنند، ارائه می‌شود؛ در واقع در سال آینده، شهروندان در صورت داشتن معاینه فنی برتر تنها 8 درصد به هزینه‌های آنها اضافه می‌شود.

وی متذکر شد: امسال نیز با تمهیداتی که اندیشیده شد عملاً از ابتدای سال 97 وانت‌بارها و آژانسها از تخفیف 70درصدی بهره‌مند شدند.

دستیار ویژه معاونت حمل‌ ونقل و ترافیک شهرداری تهران اضافه کرد: اجرای طرح جدید (از ابتدای تابستان) در سال آینده ما را به عدالت نزدیک‌تر خواهد کرد چون که مدیریت تردد به خود شهروندان سپرده می‌شود؛ در ضمن رانندگان در سال آینده می‌توانند 80 روز به‌صورت رایگان در کل سال (هر فصل 20 روز غیرقابل انتقال به فصل بعد) وارد محدوده کاهش آلودگی هوا شوند.

شریفی تصریح کرد: برای افرادی که محل سکونتشان در محدوده کاهش آلودگی هوا قرار دارد، بابت یک بار خروج قبل از ساعت 8:30 و یک بار ورود بعد از ساعت 17 عوارضی دریافت نخواهد شد؛ بین این ساعات نیز در صورت تردد، برای آنان تخفیف 50درصدی در نظر گرفته شده است (یعنی مبلغی بین 3هزار و 500 تومان تا 10هزار تومان).

وی ضمن برشمردن محاسن اجرای طرح کاهش آلودگی هوا در سال آینده افزود: برخی از شهروندان به‌علت ارزانتر بودن جریمه نسبت به عوارض در روزهای مخالف پلاک، به‌سمت مخدوش کردن پلاک می‌رفتند که این موضوع نیز با توجه به ارزانتر شدن نرخ عوارض به جریمه در سال آتی (در روزهای مخالف پلاک) قطعاً انگیزه‌های تخلف را بسیار کاهش خواهد داد.

دستیار ویژه معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران یادآور شد: عوارض ورود به محدوده کاهش آلودگی هوا بین 7 تا 20 هزار تومان بر اساس ساعت ورود به محدوده در نظر گرفته شده است که برای ساکنین این محدوده تمهیدات ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.

منبع تسنیم

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!