جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
قیمت خودرو تا نیمه اول سال 98 متعادل می شود
۱۱:۴۶ | ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
اجاره خودرو
/اختصاصی/مشاور خودرویی وزیر صنعت دولت یازدهم:

قیمت خودرو تا نیمه اول سال 98 متعادل می شود

پرشین خودرو: با کاهش تدریجی تعداد بازیگرهای غیر خریدار نهایی در بازار و معقول شدن انتظارات، قیمت خودرو در سال 98 متعادل می شود.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، مشاور خودرویی وزیر صنعت دولت یازدهم، با بیان این مطلب اظهار داشت: فروش در حاشیه بازار برای هر محصول در شرایطی که عرضه کم و تقاضا بالا باشد چنین روندی را رقم می زند و بازار خودرو نیز از این قاعده مستثنی نیست.

بیوک علیمرادلو در گفت و گو با خبرنگار پرشین خودرو، تاکید کرد: بازار خودرو زمانی به تعادل می رسد که راهکاری همه جانبه برای ایفای تعهدات قبلی خودروسازان اجرایی شود و همزمان شاهد عرضه نرمال خودرو به بازار باشیم.

وی به رغم برخی اظهار نظرها، فروش در حاشیه بازار را به معنای کاهش قیمت خودرو ندانست و گفت: با فروش در حاشیه بازار تنها موضوعی که حل می شود سود حاصل از فروش خودرو است که به جای جیب واسطه ها نصیب شرکتهای خودروسازی می شود ضمن اینکه اجرای این سیاست می تواند معضل ضرر و زیان خودروسازان را تا حدود زیادی جبران و مانع از ادامه این شرایط شود.

این کارشناس صنعت خودرو در ادامه بخش مهمی از جریان صعودی قیمت خودرو را ناشی از نحوه مدیریت در بازار عنوان کرد و افزود: امروز گردانندگان بازار بواسطه عرضه و تقاضا، قیمت را در بازار به نحوی مدیریت می کنند که همچنان حاشیه قیمت در بازار رقم مورد قبول و بالایی باشد.

 

 

برلیانس

به گفته علیمرادلو، با وجود تلاش واسطه ها برای حفظ فاصله قیمت در حاشیه بازار، پیش بینی می شود ظرف 6 ماه آینده قیمت خودرو در بازار تثبیت شود.

وی پیش بینی کرد: با کاهش تدریجی تعداد بازیگرهای غیر خریدار نهایی در بازار و معقول شدن انتظارات واسطه ها قیمت خودرو تا نیمه اول سال 98 متعادل شود.

به گفته مشاور خودرویی وزیر صنعت دولت قبل، در آغاز سیاست فروش در حاشیه بازار چنین روندی در بازار خودرو طبیعی است و واسطه ها همچنان در مقابل این وضعیت مقاومت می کنند تا فاصله قیمت بالا باشد تا هر روز سود بیشتری کسب کنند.

وی تاکید کرد: هر چند نحوه و میزان عرضه به بازار خودرو نیز درصدی در وضع فعلی تاثیر گذار است اما بازاری که سلامت نیست تنها با عرضه و تقاضای منطقی به شرایط متعادل نخواهد رسید.

این کارشناس صنعت خودرو در پایان بازی های بازار سازی را در وضع موجود کنونی قیمت خودرو تاثیر گذار دانست و یاد آورشد: متاسفانه با فروش خودروسازان در ماههای اخیر، همواره واسطه ها وارد بازار خرید و دپوی خودروها شده اند و به طور مداوم تلاش کردند تا فاصله قیمت کارخانه با بازار افزایش یافته تا با سود بهتری خودروهای خریداری شده را به فروش برسانند اقدامی که به نفع بازار خودرو و خودروساز و مصرف کننده نهایی نیست.

نظر بینندگان
!
!
!