جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
پرواز مستقیم صوفیه - تهران راه اندازی می شود
۱۵:۲۱ | ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
اجاره خودرو

پرواز مستقیم صوفیه - تهران راه اندازی می شود

پرشین خودرو: معاون وزیر گردشگری بلغارستان در دیدار با معاون گردشگری ایران ، خواستار راه اندازی خط مستقیم هوایی تهران و صوفیه شد و گفت: باید میان دو کشور کارگروه مشترک گردشگری برای انجام امور تشکیل شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، لوبن کانچر (Lyuben Kancher) در دیدار با ولی تیموری، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران به سطح تعاملات گردشگری دو کشور اشاره کرد و افزود: تعداد کمی از گردشگران ایرانی به بلغارستان و بلعکس سفر می‌کنند، ازاین رو بنظر می رسد وقت آن رسیده که دو کشور برای بهبود اوضاع فکری کنند.

** وجود 1600 چشمه آب معدنی برای معالجه 200 نوع بیماری

وی همچنین به جاذبه‌های بلغارستان و تجربه‌های این کشور در گردشگری اشاره کرد و گفت: بلغارستان با وجود هزارو 600 چشمه آب معدنی که بیش از200 نوع بیماری را معالجه می‌کند، دومین مقصد آب‌های معدنی در اروپا است وبر گردشگری آشپزی و نوشیدنی نیز تمرکز زیادی داشته ایم.

این مقام بلغارستانی اضافه کرد: تقریباً 12 مقصد برای این نوع گردشگری تعریف شده است. 7 مقصد فرهنگی و تاریخی نیز در بلغارستان وجود دارد که کیفیت گردشگری در این نقاط رو به افزایش است.

** آرزوی مقام بلغارستانی برای گردشگری ایران

وی ادامه داد: سال گذشته 9 میلیون و 227 هزار مسافر خارجی به بلغارستان سفر کرده اند که یک و نیم درصد بیشتر از جمعیت ساکن در این کشور بوده است. آرزو می‌کنیم این اتفاق در ایران هم رخ دهد.
کانچر گفت: بیشترین گردشگرانی که به بلغارستان سفر می‌کنند از کشورهای همسایه هستند، همچون رومانی، یونان، ترکیه، مقدونیه و صربستان و البته آلمان که کمی از ما فاصله دارد. علت این استقبال تنوع محصولات گردشگری در بلغارستان است.
وی ادامه داد: بلغارستان در اقتصاد و سیاست کشور قابل پیش بینی است. عضویت در اتحادیه اروپا این امکان را بوجود آورده که در اقتصاد و زندگی اجتماعی استانداردهای بالایی داشته باشیم. برای همین بلغارستان کشوری جذاب برای گردشگری است.


** راه اندازی خطوط مستقیم هوایی

معاون وزیر گردشگری بلغارستان درادامه این دیدار خواستار راه اندازی خطوط هوایی مستقیمی بین ایران و بلغارستان شد و گفت: ارتباط تهران با صوفیه که مرکزی مهم در بالکان است، می‌تواند به ایران کمک کند.
وی افزود: همچنین لازم است کارگروه‌های مشترکی بین دو کشور شکل بگیرد. این موضوع در موافقت نامه ایران و بلغارستان که سال 2008 امضا شد، ذکر شده است.

نظر بینندگان
!
!
!