دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
واردات خودروهای جدید به هیچ عنوان امکان پذیر نیست
۱۷:۱۷ | ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
اجاره خودرو
ترخیص خودروهای موجود در گمرک؛

واردات خودروهای جدید به هیچ عنوان امکان پذیر نیست

پرشین خودرو: مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت در خصوص مصوبات هیئت وزیران برای ترخیص خودروهای موجود در گمرک گفت: این مصوبات برای واردات جدید خودروها نیست و به فقط برای خودروهایی است که دارای قبض انبار تا تاریخ 15 مرداد 97 و موجود در گمرک است، می شود.

به گزارش پرشین خودرو، سید مهدی نیازی، در خصوص مصوبات هیئت وزیران برای ترخیص خودروهای موجود در گمرک اظهار کرد: مصوبه ترخیص این خودروها توسط هیئت وزیران در تاریخ 16 دی ماه امسال ابلاغ شد. این مصوبه در تاریخ 27 دی ماه امسال اصلاح و در این اصلاحیه تاریخ قبض انبارها به 15 مردادماه 97 تغییر کرد. در بند 7 مصوبه هیئت وزیران، ابلاغ این مصوبه به وزیر صنعت، معدن و تجارت واگذار شد و دستور العمل در تاریخ 9 بهمن ماه امسال از طریق وی ابلاغ و در رسانه ها نیز منعکس شد.

وی با بیان اینکه حدود 10 روز است براساس این دستور المعل و مصوبه دولت، عملیات ثبت سفارش برای خوردوهای موجود در گمرک اجرائی شده است، گفت: این مصوبه برای واردات جدید خودروهای جدید نیست و صرفا برای خودروهایی است که دارای قبض انبار بوده و موجود در گمرک هستند. بنابراین تغییری در سیایت ها ایجاد نشده و مصوبه ای برای واردات خودرو نداریم.

مدیر کل دفتر مقررات، صادرات و واردات از نکات پیش بینی شده در این دستور العمل را اصالت قبض انبارها را شمرد و افزود: تایید اصالت قبض انبارها با گمرک و اعلام منشأ ارز توسط وارد کنندگان در بانک مرکزی انجام می شود. سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان هم در خصوص خدمات پس از فروش و نمایندگی این خودروها بررسی و اقدام می کند و برای ترخیص خوردوها مجوز و تاییدیه می دهند و در نهایت این خوردوها زیر نظر سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به خریداران خودروها با ضوابط این سازمان تحویل می شود.

نیازی در پایان خاطر نشان کرد: این دستور العمل از طریق شبکه های اجتماعی، پرتال وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه تجارت در اختیار عموم قرار گرفته است.

نظر بینندگان
!
!
!