یكشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۰:۰۲ | ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
ریپ زدن گروه خودرویی در جاده تالار شیشه‌ای
۱۰:۰۲ | ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
اجاره خودرو

ریپ زدن گروه خودرویی در جاده تالار شیشه‌ای

پرشین خودرو: گروه خودرویی در آخرین هفته بهمن ماه با روند منفی معامله شدند و به غیر از چند گروه قطعه سازها که به دلیل تجدید ارزیابی مورد توجه بودند و رشد قیمتی داشتند سایر نمادهای این گروه با اُفت قیمت مواجه شدند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از میزان، معاملات گروه خودرویی در آخرین هفته بهمن ماه با روند منفی انجام شد و با توجه به اینکه به پایان سال نزدیک می شویم و با وجود تعطیلی پشت سر هم در هفته جاری شاهد معاملات ضعیف در اغلب نمادهای این گروه بودیم و به غیر از چند گروه قطعه سازها که به دلیل تجدید ارزیابی مورد توجه بودند و رشد قیمتی داشتند سایر نمادهای گروه خودرویی با اُفت قیمت مواجه شدند.

به علاوه شرایط معاملات در بازار سرمایه و گروه خودرویی فعلا با روند منفی ادامه دارد و پیش بینی می شود روند فعلی در روزهای آتی نیز تغییری نکند.

روند معامله ۵ گروه سایپا، پارس خودرو، زامیاد، گروه بهمن، ایران خودرو به شرح زیر است:

*سایپا (خساپا)

 

بورس

 


سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۳ هزار و ۴۹ سهم در انتهای هفته گذشته به ۳ هزار و ۶۴۰ سهم رشد کرد و حجم از ۳۸ میلیون و ۲۹۸ سهم با افزایش به ۴۸ میلیون و ۵۴ سهم رسید.

در ابتدای هفته این با رشد ۰.۷۴ درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته متوقف و به روند نزولی ۲.۹۲ درصدی رسید.

سایپا

*ایران خودرو (خودرو)

 

بورس

 


سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت یک هزار و ۵۵۶ سهم در ابتدای هفته به یک هزار و ۱۵۹ سهم کاهش یافت و حجم از ۱۳ میلیون و ۸۳۲ سهم با اُفت به ۱۰ میلیون ۳۲۸ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند مثبت ۲.۶۱ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و به کاهش ۲.۵ درصدی رسید.

ایران خودرو

*زامیاد (خزامیا)

 

جدول

 


سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت یک هزار و ۲۲۰ سهم در ابتدای هفته به یک هزار و ۵۲۳ سهم رشد کرد و حجم از ۱۶ میلیون و ۴۷۲ سهم با روند صعودی به ۲۱ میلیون و ۴۸۶ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی ۰.۴۳ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و به اُفت ۲.۲۳ درصدی رسید.

زامیاد

*سایپا دیزل (خکاوه)

 

 

جدول


سهام گروه سایپا دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.

سایپا دیزل

*پارس خودرو (خپارس)

 

 

 

جدول

 


سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت یک هزار و ۴۹ سهم در ابتدای هفته به یک هزار و ۲۲۷ سهم افزایش یافت و حجم از ۱۴ میلیون و ۷۷۹ سهم با رشد به ۱۶ میلیون و ۹ رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی ۰.۷۶ درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته متوقف و به کاهش ۲.۲۵ درصدی رسید.

پارس خودرو

*گروه بهمن (خبهمن)

 

خودرو

 


سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۶۰۹ سهم در ابتدای هفته به ۶۲۵ سهم در پایان هفته افزایش یافت و حجم از ۱۲ میلیون و ۶۵۲ با رشد به ۱۳ میلیون و ۱۸۴ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم بدون تغییر که این روند در پایان هفته متوقف و به رشد ۰.۱ درصدی رسید.

گروه بهمن


*ایران خودرو دیزل (خاور)

سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.

ایران خودرو دیزل

 

خودرو

 


همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان بیان کرد: معاملات در گروه خودرویی با روند منفی انجام شد و با توجه به اینکه به پایان سال نزدیک می شویم و با وجود تعطیلی پشت سر هم در هفته جاری شاهد معاملات ضعیف در اغلب نمادهای این گروه بودیم.

وی در ادامه افزود: در آخرین هفته بهمن ماه به غیر از چند گروه قطعه سازها که به دلیل تجدید ارزیابی مورد توجه بودند و رشد قیمتی داشتند سایر نمادهای گروه خودرویی با اُفت قیمت مواجه شدند.

این کارشناس بازار سرمایه خاطر نشان کرد: شرایط معاملات در بازار سرمایه فعلا با روند منفی ادامه دارد و پیش بینی می شود روند فعلی در روزهای آتی نیز تغییری نکند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!