دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
اعمال مشوق های صادراتی در بودجه 98
۱۱:۰۳ | ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
اجاره خودرو

اعمال مشوق های صادراتی در بودجه 98

پرشین خودرو: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اعمال مشوق های صادراتی یکی از خواسته های تجار و صادرکنندگان است و دولت در بودجه 98 مشوق های صادراتی قابل توجهی را لحاظ کرده است .

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، عباس تابش روز پنجشنبه در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی اردبیل افزود: دولت تدبیر و امید حمایت از صادرکنندگان را با هدف رونق اقتصادی در دستور کار دارد و یکی از کار های مهمی که وزارت صنعت ،معدن و تجارت پیگیری می کند اجرای دقیق مصوبات است تا بخشی از مشکلات موجود صادرکنندگان برطرف شود .


وی اظهار داشت: مصوبات شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی بسیار کار ساز است چرا که در این شورا علاوه بر بررسی مشکلات و موانع پیش رو ، راهکارهای لازم برای رونق تولید و تسهیل صادرات ارایه می شود.


معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:بانک های عامل تسهیلات سرمایه در گردش را باید به موقع به تولیدکنندگان پرداخت و موانع پیش رو را برطرف کنند .


تابش با بیان اینکه پیمان‌سپاری ارزی، یکی از ابزارهای سیاست کنترل ارز است، افزود:تجار و بازرگانان مشکلات عمده ای در این ارتباط دارند ولی دولت تدابیری اتخاذ کرده که بر اساس این تدابیر تجار و بازرگانان تا سقف یک میلیون دلار از پیمان سپاری ارزی معاف شدند .


معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت حمایت از مراکز تجاری خارجی با اعمال مشوق های صادراتی را یادآور شد و گفت: در مورد صادرات به ریال در استان های مرزی رایزنی های لازم صورت گرفته که امید است به نتیجه خوبی منجر شود.


وی واردات دام زنده و گوشت از آسیای میانه به اردبیل را ضروری دانست و اعلام کرد: واردات دام زنده از آسیای میانه به کشتارگاه اردبیل تصویب شده که می توان از این ظرفیت بصورت بهینه استفاده کرد .


در این جلسه مشکلات صادرات کالا از استان اردبیل مورد بررسی قرار گرفت.

نظر بینندگان
!
!
!