یكشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۶:۲۷ | ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
تخصیص 4 میلیون قیر رایگان در سال 97
۱۶:۲۷ | ۱۳۹۷/۱۱/۲۷

تخصیص 4 میلیون قیر رایگان در سال 97

پرشین خودرو: رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی برخی از پروژه های عمرانی پیشرفتی نداشته و فاقد اعتبارات کافی هستند، بنابراین تخصیص قیر رایگان به این پروژه ها به هیج وجه توجیه فنی و اقتصادی ندارد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از خانه ملت، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس  با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای توزیع قیر رایگان در پروژه های عمرانی کشور، گفت: در شرایط کنونی وزارتخانه تنها به پروژه های فعال در کشور قیر ارائه می کند، یعنی پروژه های عمرانی غیرفعال مشمول دریافت این محصول نیستند.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: واگذاری قیر رایگان تنها به پروژه های عمرانی فعال با هدف ساماندهی نظام توزیع این محصول صورت می گیرد، زیرا در برخی از موارد این مسئله وجود داشت که افراد قیر را در بازار آزاد به فروش برسانند، از این رو وزارت راه و شهرسازی برای مقابله با این مسئله، ساز و کاری را برای توزیع قیر ایجاد کرد.

تلاش وزارت راه و شهرسازی برای ساماندهی نظام توزیع قیر رایگان

 

قیر

 

تخصیص قیر رایگان به پروژه های غیرفعال به هیج وجه توجیه فنی و اقتصادی ندارد

وی گفت: در شرایط کنونی برخی از پروژه های عمرانی پیشرفتی نداشته و فاقد اعتبارات کافی هستند، بنابراین تخصیص قیر رایگان به این پروژه ها به هیج وجه توجیه فنی و اقتصادی ندارد.

بر اساس اصول تعیین شده، قیر رایگان به پروژه های با پیشرفت عمرانی بالا تخصیص داده می شود، یعنی آن که قیر رایگان به پروژه هایی حتی با پیشرفت 70 یا 80 درصد نیز ارائه نشده و تنها زمانی که پروژه در مراحل پایانی قرار دارد، قیر داده می شود
این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: بر اساس اصول تعیین شده، قیر رایگان به پروژه های با پیشرفت عمرانی بالا تخصیص داده می شود، یعنی آن که قیر رایگان به پروژه هایی حتی با پیشرفت 70 یا 80 درصد نیز ارائه نشده و تنها زمانی که پروژه در مراحل پایانی قرار دارد، قیر داده می شود.

تخصیص 4 میلیون قیر رایگان در سال 97

رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه بر اساس مصوبه مجلس حدود 4 میلیون تن قیر رایگان در سال 97 توزیع شده است، گفت: عملکرد وزارت راه و شهرسازی در تخصیص قیر رایگان صد درصدی بوده، از این رو این وزارتخانه تا بهمن ماه به تمام تعهدات خود در این حوزه عمل کرده است.

نظر بینندگان
!
!
!